Triangle Genese Trio Kolumny podstawkowe stereo z głośnikiem tubowym - 2szt

Sugerowana cena detaliczna od: 6995.00 zł w zależności od wariantu

Dostępność: w magazynie

Triangle Genese Trio

Genese
Seria Genese to wielokrotnie nagradzana przez recenzentów z polski i zagranicy seria kolumn, która łączy w sobie firmowe technologie Triangle znane z Magellana z niezwykle korzystną ceną. Kolumny linii Genese wręcz eksplodują dynamiką - ich głównym atutem jest żywiołowe i barwne granie, które wniesie posmak koncertowego grania w najbardziej audiofilskie nagranie.

GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY
Genese jest najtańszą serią wyposażoną w odsprzęgany częściowo od obudowy tweeter. Tradycja tego rozwiązani sięga 1981 roku i modelu CX2. Następnie zostało szeroko skopiowane przez innych producentów, niektórzy z nich uczynili nawet z wydzielonej na szczycie komory akustycznej głośnika wysokotonowego element swojego firmowego designu.

Tego typu rozwiązanie zapewnia bardzo dobry balans między kontrolą sposobu w jaki rezonuje przetwornik, a dyfrakcją fal dźwiękowych generowanych przez front obudowy. To zapewnia bardziej detaliczne, trójwymiarowe i realistyczne doznania dźwiękowe.


GŁOŚNIK ŚREDNIOTONOWY
Lekka membrana wykonana z powlekanych włókien celulozowych zapewnia wysoki poziom dynamiki i detaliczności. Nieruchomy korektor fazy poprawia rozpraszanie, zaś zawieszenie na niskostratnej faudzie z impregnowanego płótna. Głośnik wyposażono w odlewany kosz i 10 - centymetrowy układ magnetyczny.

Triangle Genese Trio

Kolumny nowe, oryginalnie zapakowane przez producenta, z kompletem fabrycznych akcesoriów. Gwarancja 5 lat po zarejestrowaniu na stronie polskiego dystrybutora. 

Triangle Genese Trio

Aby przygotować projekt akustyczny Signature zaangażowano doń najnowsze zdobycze technologii, które uczyniły z Triangle liderem francuskiego rynku kolumn głośnikowych. Wśród najważniejszych technologii warto wymienić:

  • laserowy system pomiaru zniekształceń Klippela
  • drukarki przestrzenne i narzędzia do budowy prototypów
  • najnowsze oprogramowanie CAD
  • system pomiaru akustycznego MLSSA
  • elektroakustyczny system pomiarowy CLIO

Specyfikacja techniczna:

BUDOWA
BUDOWA ------
Konstrukcja
2-drożna
Budowa
Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki
Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe
1x1 cal (2,54cm) tuba TZ2500 wysokotonowa z tytanową kopułką
Głośniki średnioniskotonowe
1x6.5cala (165mm) przetwornik T16EF100SMD1 z papierowej membrany z korektorem fazy
OBUDOWA
------
Bas-refleks
Przód
Membrana pasywna
NIE
Podłączenie
Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)
PARAMETRY
------
Impedancja
8 Ohm
Skuteczność
90dB
Moc ciągła (RMS)
90W
Uchwyty w zestawie
NIE
Pasmo przenoszenia
45 - 20.000Hz
INNE
Impedancja minimalna: 4.4 Ohm
:
Genese jest najtańszą serią wyposażoną w odsprzęgany częściowo od obudowy tweeter. Tradycja tego rozwiązani sięga 1981 roku
Wysokość
46.5cm
Szerokość
23.3cm
Głębokość
37.2cm
Waga
10kg
Rozpraszanie
Klasyczne
Gwarancja
24 miesiące
5 lat (po zarejestrowaniu na stronie producenta)
Kolor
Czarny błyszczący
Biały błyszczący

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Bas szaleje - dawno nie słyszałem tak energetycznego zakresu niskich częstotliwości z konstrukcji podstawkowej. Jest tu sporo "podrasowania", podbicia średniego basu, ale jest też całkiem dobre rozciągnięcie i kontrola." zobacz więcej...
"Obok żywiołowości największą atrakcją Trio jest przestrzeń. Monitory, nawet ustawione trochę niedokładnie, zbudowały obszerną scenę i wypełniły dźwiękiem pokój. Potrafią najpierw pewną kreską naszkicować główne źródła dźwięku, a następnie wypełnić tło niuansami. Wyjść z dźwiękiem do przodu i na boki, a potem obsypać ściany delikatnym pogłosem" zobacz więcej...


Galeria