Triangle Esprit Australe EZ Kolumny podłogowe bipolarne - 2 szt.

Sugerowana cena detaliczna od: 18495.00 zł w zależności od wariantu

Dostępność: w magazynie

Triangle Esprit Australe EZ

Linia kolumn Triangle ESPRIT oferuje brzmienie łączące ze sobą wysokiej jakości efekty przestrzenne z bezkonkurencyjną dynamiką. Seria ESPRIT łączy firmowe brzmienie marki z wyjątkowym designem podkreślonym prostymi formami z aluminiowym i szklanym wykończeniem. W skład linii ESPRIT wchodzą kolumny podłogowe: Australe, Antal i Gaia, kolumny podstawkowe: Comete, Titus i Heyda oraz kolumna centralna Voce. Triangle Esprit Australe EZ

Australe EZ to najwyższy, referencyjny model serii ESPRIT. Kolumny wykorzystują identyfikację wizualną znaną z innych modeli linii, jednak posiadają swój własny, unikalny charakter. Australe EZ pojawiły się jako finalny model serii, będący jej ukorowaniem. Stąd kolumny oferują kolejne innowacje technologiczne, które wprowadzają całą kolekcję na jeszcze wyższy poziom.

Najważniejsze cechy:

 • tweeter TZ2550 łącząca prawdziwą tubę z kopułką wysokotonową
 • technologia DSP: wykorzystanie dwóch przetworników wysokotonowych umieszczonych po jednym z przodu i z tyłu kolumny w celu zredukowania kierunkowości i osiągnięcia holograficznego brzmienia
 • przetworniki średnioniskotonowe z półzawiniętym zamieszeniem wykonanym z pianki i gumy
 • specjalnie profilowany stożek średnioniskotonowy
 • nowa generacja przetworników niskotonowych z kompozytu puply drewnianej i włókna węglowego
 • technologia pochłaniania drgań DVAS - system mechanicznie odsprzęgający przetworniki średnio i niskotonowe od obudowy za pomocą wewnętrznych wzmocnień kolumny umieszczonych zaraz za magnesami przetworników
 • zwrotnica z miedzianymi cewki o średnicy 1mm i kondensatorami MET (Metallized Polyester Film)
 • terminale głośnikowe ze szczotkowanego aluminium
 • możliwość połaczenia bi-wiring
 • wyjątkowe podstawy ze szkła i gumy
 • możliwość umieszczenia podstaw na aluminiowych kolcach lub gumowych stopkach
 • dwie wersje kolorystyczne o wysokim połysku: czarna oraz biała

Tweeter z serii TZ2500 - własna technologia Triangle

Triangle Esprit Australe EZ

Głośnik wysokotonowy to jedyny w swoim rodzaju, firmowy produkt od Triangle. Tweeter z serii TZ2500 to najnowsze wcielenie tytanowej kopułki połączone z komorą kompresyjną. Pozwala to zwiększyć skuteczności całej konstrukcji, obniżyć zniekształcenia dźwięku i poprawić rozpraszanie.

Założenia projektu głośnika wysokotonowego dla serii Signature pozwoliły na rozwinięcie nowego profilu tuby rozpraszającej wraz ze zmodyfikowanym korektorem fazy. Korektor poszerza zakres rozpraszania wysokich tonów i zapewnia jednolity rozkład natężenia dźwięku w całym pomieszczeniu.

Wraz z nowymi elementami tuby i korektora powstał kompaktowy układ napędowy głośnika z super silnym magnesem neodymowym i komorą absorbcyjną. Tył komory został zaprojektowany w celu zatrzymania propagacji fal grających w stronę obudowy, a tym samym redukcji zniekształceń wysokich tonów. Rezultat zastosowanych technologii to bogatyw w naturalne barwy dźwięk bez grama wyostrzeń.

Technologia DSP

Triangle Esprit Voce EZ

Kolumny Australe EZ wykorzystują technologię Triangle DSP czyli Dynamic Pulse System, która dotąd zarezerwowana była dla najwyższej serii kolumn: Magellan. System DSP polega na umieszczeniu dodatkowego, drugiego przetwornika wysokotonowego na tylnej części obudowy kolumny. Dzięki temu rozpraszanie wysokich częstotliwości nie jest zakłócane przez otoczenie w jakim znajduje się kolumna. A to pozwala roszerzyć scenę dźwiękową o wielowymiarowe plany w głąb oraz lepiej pozycjonować instrumenty oraz muzyków. Wykorzystanie rzadkiej techniki umieszczania tweeterów po przeciwnych stronach kolumny skutkuje uzyskaniem efektu niemal holograficznej sceny dźwiękowej, który jest bardzo dobrze słyszalny niezależnie od miejsca odsłuchowego.

Przetworniki średniotonowe

Triangle Esprit Australe EZ

Jednym z wyróżników najpoważniejszych producentów kolumn na świecie jest dedykowany głośnik średniotonowy. Niewielu producentów ma możliwości technologiczne, czasowe i finansowe, aby skonstruować przetwornik przeznaczony wyłącznie do przetwarzania tej części pasma.

Aby zapewnić najwyższą jakość średnich tonów przy zachowaniu mocnego, głębokiego basu, Triangle stworzyło półzawinięte zawieszenie głośnika średniotonowego wykonane z unikalnego połączenia: pianki i gumy. Zmniejszenie szerokości zawieszenia pozwoliło na powiększenie powierzchni membrany, co pozytywnie odbiło się na efektywności oraz poziomie zniekształceń głośnika.

Dodajmy do tego odpowiednio wyprofilowany stożek z masy celulozowej dla lepszego rozpraszania. Całość sprawia, że głośnik uzyskuje bezkonkurencyjną dynamikę, a przy tym bierze na siebie cały ciężar przetwarzania zakresu średniego pasma. Tak, aby głośniki niskotonowe nie brały udziału w przetwarzaniu wokali. Pozwala to zapobiec nadmiernemu udziałowi niskich tonów w całościowej prezentacji dźwięku. 

Nowa generacja przetworników niskotonowych

Triangle Esprit Voce EZ

Najnowsza generacja głośników niskotonowych od Triangle jest wciąż rozwijana, aby uzyskać jeszcze lepsze brzmienie niskich tonów. Membrany niskotonowe wykorzystują nowy materiał kompozytowy łączący w sobie pulpę naturalnego pochodzenia i włókna szklanego. Mariaż ten zapewnia wysoką sztywność przy zachowaniu niskiej masy, dzięki czemu bas jest silny i szybki zawsze, kiedy jest taka potrzeba.

Układ napędowy głośnika wykonany został z przewymiarowanego magnesu ferrytowego. Wspólnie z cewką zasila membranę, która w niezależnych pomiarach jest w stanie zejść nawet do 29Hz, co jest zakresem zarezerwowanym dotychczas wyłącznie dla aktywnych subwooferów.

Technologia pochłaniania drgań przetwornika DVAS

Przy produkcji kolumn Australe EZ, Triangle wykorzystuje technologię pochłaniania drgań przetwornika - DVAS (ang. Driver Vibration Absorption System). DVAS to system mechanicznie odsprzęgający przetworniki średnio i niskotonowe od obudowy za pomocą wewnętrznych wzmocnień kolumny umieszczonych zaraz za magnesami przetworników.

Zwrotnica

Triangle Esprit Australe EZ

Wszystkie komponenty wykorzystane do budowy zwrotnicy zostały skompletowane pod kątem zachowania najwyższej jakości. Dlatego zwrotnice kolumn serii ESPRIT wyposażone są w miedziane cewki o średnicy 1mm oraz kondensatory MET (Metallized Polyester Film).

Terminale głośnikowe ze szczotkowanego aluminium

Terminale głośnikowe wykonane są ze szczotkowanego aluminium, dzięki czemu są nie tylko wytrzymałe, ale efektowne. Co więcej, materiał, z którego zostały wykonane zapobiega wibracjom i zapewnia optymalne uszczelnienie konstrukcji. W celu zapewnienia jak najwyższego bezpieczeństwa połączenia, każdy terminal wyposażony jest w miedziane zaciski z samozamykającym systemem dedykowanym wtykom bananowym. Nie ogranicza to jednak możliwości połączeń: kolumna może być spięta ze wzmacniaczem zaróno za pomocą widełek jak i przez zakręcenie nieterminowanych kabli. W końcu kolumny Australe EZ umożliwiają połączenie bi-wire.

Wyjątkowe podstawy

Triangle Esprit Australe EZ

Nowa koncepcja szklanych podstaw z perforowaną gumową wkładką absorbującym drgania obudowy to świetne rozwiązanie wspomagające tłumienie pionowych wibracji obudowy. Szklana baza jest wystarczająco szeroka, by zagwarantować poziomą stabilność całej konstrukcji. Funkcjonalność podstawy pozwala postawić kolumny zarówno na aluminiowych kolcach, jak i gumowych stopkach, aby zapewnić optymalną pracę kolumny na każdym rodzaju powierzchni.

Kolumny dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych wykończonych na wysoki połysk: czarnej oraz białej oraz w dwóch w naturalnym fornirze.

Triangle Esprit Australe EZ

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany z kompletem akcesoriów dołączonych przez producenta. 

Aby przygotować projekt akustyczny Signature zaangażowano doń najnowsze zdobycze technologii, które uczyniły z Triangle liderem francuskiego rynku kolumn głośnikowych. Wśród najważniejszych technologii warto wymienić:

 • laserowy system pomiaru zniekształceń Klippela
 • drukarki przestrzenne i narzędzia do budowy prototypów
 • najnowsze oprogramowanie CAD
 • system pomiaru akustycznego MLSSA
 • elektroakustyczny system pomiarowy CLIO

Specyfikacja techniczna:

Konstrukcja
Konstrukcja 3-drożna
Budowa
Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki
Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe
2x 1 cal (25mm) tweeter z serii TZ2500 - tytanowa kopułka połączona z komorą kompresyjną z wykorzystaniem nowego profilu tuby rozpraszającej i zmodyfikowanego korektora fazy
Głośniki średniotonowe
1x 6.5 cala (165mm) dedykowany głośnik z wyprofilowanym stożkiem z masy celulozowej i z półzawiniętym zawieszeniem wykonanym z unikalnego połaczenia gumy i pianki
Głośniki niskotonowe
3x 6.5 cal (165mm) materiał kompozytowy wykonany z masy celulozowej i włókna szklanego z układek napędowym z przewymiarowanego magnesu ferrytowego
Bas-refleks
Przód
Membrana pasywna
NIE
Podłączenie
Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)
Impedancja
8 Ohm
Skuteczność
92.5dB
Moc ciągła (RMS)
150W
Pasmo przenoszenia
29 - 22.000Hz
Częstotliwość podziału zwrotnicy
310 / 3900
INNE
technologia DSP z drugim tweeterem na tylnej części kolumny
:
DVAS - system mechanicznie odsprzęgający przetworniki średnio i niskotonowe od obudowy za pomocą wewnętrznych wzmocnień kolumny umieszczonych zaraz za magnesami przetworników
:
terminale głośnikowe ze szczotkowanego aluminium
:
specjalne podstawy ze szkła i gumy
:
moc maksymalna: 300W
:
minimalna impedancja 3,3 ohm
Wysokość
z podstawkami: 117cm
bez podstawek: 113cm
Szerokość
z podstawkami: 30cm
bez podstawek: 20cm
Głębokość
z podstawkami: 46cm
bez podstawek: 37cm
Waga
38.8kg
Rozpraszanie
Bipolowe
Gwarancja
24 miesiące
5 lat (po zarejestrowaniu na stronie producenta)
Kolor
Czarny błyszczący
Biały błyszczący
Black Ash
Golden Maple

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Niczego na siłę nie ocieplają, ani nie schładzają. Przekonałem się też, że nie wykazują tendencji do zagęszczania, ani pomijania niczego, pozostając przy wiernym oddaniu temperatury barw konkretnych instrumentów i ich brzmieniowej tekstury." zobacz więcej...
" Its smooth midband means it’s not an in-your-face sound, while its powerful, snappy and dynamic –surprisingly uncoloured – sound and enjoyably rhythmic nature makes the Esprit Australe EZ an impressive floorstander for the money " zobacz więcej...
"Die Triangle Australe Ez begeistert mit ihrem hochmusikalischen Klangbild. Wer die Flöhe in der dritten Reihe husten hören möchte, kommt allerdings nicht auf seine Kosten. Darum geht es bei diesen eleganten Schallwandlern nicht. " zobacz więcej...
"Triangle n’a pas été avare sur le plan des innovations et n’a pas hésité à ajouter plusieurs éléments intéressants sur cette Australe EZ. " zobacz więcej...
"It’s like sharing your music with someone infinitely passionate with all things musical. You two are on a musical journey of discovery, and it will be entertaining." zobacz więcej...
"Les aigus sont soyeux, detailles et jamais agressifs, les voix sont naturelles." zobacz więcej...
"The Australe EZ could be a part of your life, not apart from your life as is the case with so many of the show-pony systems we assemble these days" zobacz więcej...
"francuskie kolumny czarują muzykalnością, barwą i dynamiką nie raniąc przy tym co wrażliwszych uszu, łaskawie dopuszczając do odsłuchu nawet nieco gorsze realizacje. Nie wiem jak w Państwa mniemaniu, jednak moim zdaniem to krok w zdecydowanie właściwym kierunku." zobacz więcej...
"Zjawisko jest tak niecodzienne, że do końca testu miałem problem z jego interpretacją. Pod wieloma względami ta przestrzeń jest fenomenalna - nieprzeciętnie szeroka i głęboka, rozbudowana do granic możliwości, czasami wywołująca wręcz wrażenie, że dźwięk chce przekroczyć granice wyznaczone przez podłogę, ściany i sufit naszego pomieszczenia odsłuchowego." zobacz więcej...


Galeria