Triangle Elara LN07 (LN 07) Kolumny podłogowe Hi-Fi z przednim bas refleksem - 2 szt.

Sugerowana cena detaliczna od: 6595.00 zł w zależności od wariantu

Dostępność: w magazynie

width=800

Elara - wysoka jakość dźwięku nie jest tylko dla elit

width=400

Chociaż Triangle jest najlepiej rozpoznawalny jako producent hi-endowych zestawów głośnikowych, to nie zaniedbuje także tańszych segmentów, gdzie może zaoferować technologie opracowane dla kilkunastokrotnie droższych produktów.

width=400

Kolumny z linii Elara są uniwersalne i wszechstronne w brzmieniu oraz minimalistyczne w designie. Ich ciepły, łagodny dźwięk połączony z dużą dynamiką sprawi, że każdy gatunek muzyczny zabrzmi bardzo dobrze. Z kolei uniwersalny design z czarną i białą wersją kolorystyczną pozwala wpasować je praktycznie do każdego wnętrza.

width=800

Każdy detal, proporcje oraz wykończenie serii Elara zostały zaprojektowane tak, aby idealnie wpasowały się w każde wnętrze nie zwracając na siebie nadmiernie uwagi. Elara nie posiada nic, co byłoby zbędne - zarówno na poziomie technologicznym, jak i designerskim. Myślą przewodnią jest twierdzenie: tutaj nie ma miejsca na popisy, forma służy przekazaniu treści.

width=800

Linia Elara została zaprojektowana z myślą o uniwersalnym systemie nagłośnienia każdego domu. Dlatego sprawdzi się nie tylko w odsłuchu muzyki, ale także przy budowie zestawów do kina domowego, gamingu, czy innych audiowizualnych rozrywek. Dzięki linii subwooferów Thetis i Tales Elara może być konfigurowana w zestawach 5.1, 5.2, 7.1, 7.2. Uzupełnienie o linię głośników sufitowych Secret pozwala na skonfigurowanie systemu kina domowego Dolby Atmos / DTS:X.

Aby przygotować projekt akustyczny Elara zaangażowano doń najnowsze zdobycze technologii, które uczyniły z Triangle liderem francuskiego rynku kolumn głośnikowych. Wśród najważniejszych technologii warto wymienić:

  • laserowy system pomiaru zniekształceń Klippela
  • drukarki przestrzenne i narzędzia do budowy prototypów
  • najnowsze oprogramowanie CAD
  • system pomiaru akustycznego MLSSA
  • elektroakustyczny system pomiarowy CLIO

width=800

LN07 to referencyjny model linii Elara, który zapewnia niskie zejście basu i najlepszą dynamikę w swojej cenie. Dwu i pół drożna konstrukcja wyposażona w dwa przetworniki 165mm dedykowana jest do pomieszczeń o powierzchni od 30 do 50 metrów kwadratowych.

OBUDOWA
Obudowa Elary składa się z płyt MDF o grubości 18mm. Płyta frontowa została pogrubiona do 21mm, tak aby przejąć jak najwięcej energii z pracujących głośników. Wewnętrzne wzmocnienia umieszczono w strategicznych miejscach, tak aby zapobiec wzbudzaniu się niechcianych wibracji, które podkolorowują lub zakłócają przekaz dźwiękowy.

width=800

Dzięki minimalistycznej stylistyce producent mógł położyć nacisk na jak najlepsze wykończenie obudowy, co objawia się użyciem wysokiej klasy lakieru piano. Mocowania maskownicy zrealizowano za pomocą magnesów, stąd front obudowy nie zakłócają żadne zbędne techniczne otwory.

Ustawienie kolumny w pomieszczeniu znacząco ułatwia przedni bas refleks, który pozwala przysunąć je blisko ścian. Cokół zapewnia stabilność kolumny i odsprzęga ją mechanicznie od podłogi.

width=400

Jak w przypadku każdej serii Triangle, także Elara otrzymała wysokiej jakości gniazda podłączeniowe. Jest to autorski projekt Trianglea. 

width=400

GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY

Seria Elara otrzymała zupełnie nowy przetwornik, który opiera się na 25 milimetrowej miękkiej kopułce z jedwabiu. Zapewnia on charakterystyczne, ciepłe brzmienie. Zaprojektowany wyłącznie do używania w jednej serii produktowej, idealnie dopasowany do pasma przenoszenia głośników średniotonowych pozwolił na uproszczenie zwrotnicy, co ma kapitalne znaczenie dla barwy i rozdzielczości wysokich tonów.

width=400

Układ napędowy zasilany jest magnesem neodymowym i najwyższej jakości cewką, tak aby zapewnić jak najlepszą skuteczność, także gdy kolumny będą współpracować z bardzo tanimi wzmacniaczami.

width=800

Najciekawszym elementem tweetera jest rozpraszacz zbudowany wokół membrany. Jest to efekt zaawansowanych badań, które czerpią wprost z wiedzy pozyskanej przy budowie wysokotonowca z serii Magellan i Signature. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i zaawansowanej technologii modelowania komputerowego udało się uzyskać prawdopodobnie najlepszy współczynnik rozpraszania wysokich tonów wśród wszystkich kolumn głośnikowych w tej cenie.

width=400

Oznacza to, że Elary mają minimalne wymagania co do sposobu ich ustawienia w pomieszczeniu. Praktycznie zawsze zapewniają właściwy balans tonalny i detaliczność brzmienia. Elara to kolumny dedykowane do osiągania jak najlepszych rezultatów nie w komorach pomiarowych, ale w domowym salonie.

width=400

GŁOŚNIK ŚREDNIONISKOTONOWY
Woofery z serii Elara korzystają z nowoczesnej, wklęsłej membrany bez nakładki przeciwpyłowej, co pozwoliło uzyskać bardzo wysoki poziom skuteczności i sztywności, która wydatnie zmniejsza poziom zniekształceń. Materiałem stosowanym do budowy jest jak zawsze w przypadku Triangle włókno celulozowe.

width=400

Układ napędowy głośnika składa się z podwójnych magnesów ferrytowych, co zapewnia im dużą wydajność w kompaktowej obudowie, a tym samym pozwala na wytworzenie większego ciśnienia akustycznego i zejścia do poziomu basu znanego z subwooferów - według niezależnych pomiarów zejście basu w modelu LN07 sięga 30Hz dla -6dB. Co jest najlepszym wynikiem w tym segmencie cenowym.

width=600

Produkt nowy, oryginalnie zapakowany, z wszystkimi akcesoriami producenta. Objęty pełną gwarancją producenta. 

width=600

Specyfikacja techniczna:

Konstrukcja
Konstrukcja 2.5-drożna
Budowa kolumny
Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki
Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe
1x 1cal (2,54cm) membrana jedwabna otoczona autorskim kołnierzem rozpraszającym, napędzania wysokiej klasy cewką i magnesem neodymowym
Głośniki średniotonowe
1x6.5 cala (165mm) wklęsła membrana z włókien celulozowych z podwójnym układem magnetycznym
Głośniki średnioniskotonowe
1x6.5 cala (165mm) klęsła membrana z włókien celulozowych z podwójnym układem magnetycznym
Bas-refleks
Przód
Membrana pasywna
NIE
Impedancja
8 Ohm
Skuteczność
90dB
Moc ciągła (RMS)
110W
Pasmo przenoszenia
42 - 22.000Hz
INNE
Impedancja minimalna: 4.1 om
:
Obudowa Elary składa się z płyt MDF o grubości 18mm. Płyta frontowa została pogrubiona do 21mm, tak aby przejąć jak najwięcej energii z pracujących głośników.
:
Ustawienie kolumny w pomieszczeniu znacząco ułatwia przedni bas refleks, który pozwala przysunąć je blisko ścian.
:
Woofery z serii Elara korzystają z nowoczesnej, wklęsłej membrany bez nakładki przeciwpyłowej, co pozwoliło uzyskać bardzo wysoki poziom skuteczności i sztywności, która wydatnie zmniejsza poziom zniekształceń.
:
Układ napędowy głośnika składa się z podwójnych magnesów ferrytowych, co zapewnia im dużą wydajność w kompaktowej obudowie
:
Cokół zapewnia stabilność kolumny i odsprzęga ją mechanicznie od podłogi
Wysokość
105.6cm
Szerokość
19.8cm
Głębokość
31.3cm
Waga
18.1kg
Gwarancja
24 miesiące
5 lat (po zarejestrowaniu na stronie producenta)
Kolor
Czarny błyszczący
Biały błyszczący

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
Bas jest mocny, zwarty, a do tego nisko rozciągnięty, środek bezpośredni, bez kombinowania na przejściu do wysokich tonów, uderzenia werbla były szybkie i twarde. To w sumie brzmienie proste, równe, nieprzekombinowane, zdolne też nagłośnić duże pomieszczenia, przy tym kreujące szeroką scenę. zobacz więcej...
Triangle Elara LN07 oferuje elegancko wykonaną skrzynię i efektowne brzmienie. Te francuskie podłogówki z pewnością polubią osoby poszukujące w muzyce emocji i energii płynącej z odtwarzania niemal każdego dźwięku. Triangle niezaprzeczalnie należą do udanych kolumn, mających własny przepis na brzmienie. zobacz więcej...
To kolumny o specyficznym, charakternym brzmieniu: ofensywne, dynamiczne, bardzo żywe. Dają świetny wgląd w nagrania i wypychają scenę w kierunku słuchacza. Prezentują wysoką jakość brzmienia. zobacz więcej...
An kaum einer anderen Box in diesem test deklamierte Cohen seine Weisheiten mit groBerer Inbrunst zobacz więcej...
Un week-end de rodage nous aura permis dapprecier enfin des graves rapides, solides, qui ne cherchent toutefois jamais a se mettre en avant zobacz więcej...
Ein veritabler preistipp zobacz więcej...


Galeria