Triangle Plaisir Kari Kolumny podłogowe klasy Hi-Fi z przednim bas refleksem i tytanową kopułką wysokotonową

Sugerowana cena detaliczna od: 3645.00 zł w zależności od wariantu

Dostępność: w magazynie

Triangle Plaisir Kari

Seria Plaisir to pierwszy krok do świata prawdziwego dźwięku hi-fi. Zakup Plaisir to wyjątkowa okazja do posiadania kolumn od jednej z najznamienitszych europejskich marek z wieloletnimi tradycjami.

Dynamiczne, detaliczne i muzykalne brzmienie to idealny wybór dla klientów, którzy poszukują tanich i uniwersalnych kolumn głośnikowych. Plaisir to po francusku przyjemność - w domyśle - z odsłuchu. Pomimo dostępnej ceny, jak na prestiż marki Triangle, Plaisir oferują klasyczne audiofilskie rozwiązania.

Aby przygotować projekt akustyczny Plaisir zaangażowano doń najnowsze zdobycze technologii, które uczyniły z Triangle liderem francuskiego rynku kolumn głośnikowych. Wśród najważniejszych technologii warto wymienić:

  • laserowy system pomiaru zniekształceń Klippela
  • drukarki przestrzenne i narzędzia do budowy prototypów
  • najnowsze oprogramowanie CAD
  • system pomiaru akustycznego MLSSA
  • elektroakustyczny system pomiarowy CLIO

Kari to flagowiec serii Plaisir. Trójdrożna konstrukcja pozwoliła na zastosowanie dedykowanych przetworników dla każdej części pasma.

Obudowę wykonano z meblowych płyt MDF i wykończono czarną lub białą okleiną, zaś fronty pomalowano na gładki mat. Bas refleks umieszczono z przodu obudowy, aby kolumnę można było dostawić jak najbliżej ściany.

GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY TZ209P
Tweeter TZ209P to klasyczne rozwiązanie Triangle, oparte na kopułce z super sztywnego tytanu napędzanego magnesem neodymowym. Zastosowanie membrany z tytanu w głośniku wysokotonowym niesie za sobą szereg korzyści. Twarda i sztywna powierzchnia metalowej membrany wibruje jednakowo, nie wygina się, nie załamuje, tym samym bardzo trudno ją uszkodzić i nie generuje słyszalnych zniekształceń.

Wadą jest proces produkcji - kosztowny i trudny do opanowania. Przy czym Triangle należy do gronia pionierów, którzy wprowadzili tytanową kopułkę wysokotonową do seryjnej produkcji. Aby uniknąć kosztownej wymiany przetwornika w przypadku fizycznego uszkodzenia producent zdecydował się ukryć ją za metalową siatką.

Dzięki użyciu odpornej na przesterowania tytanowej membrany zasięg wysokich tonów sięga aż 24.000Hz. Aby poprawić odbiór dźwięku tweeter posiada system kontroli fazy, który redukuje potencjalne zniekształcenia sygnału elektrycznego dostarczanego do głośnika oraz poprawia rozpraszanie dźwięku w pomieszczeniu. Pozwala to na dużo szerszy zakres ustawienia kolumny bez strat dla jakości dźwięku.

GŁOŚNIK ŚREDNIOTONOWY


Wyspecjalizowany głośnik średniotonowy oparto na klasycznym dla Triangle wypłaszczonym zawieszeniu o skróconym skoku. Pozwala ono dużo lepsze kontrolowanie wychyłu membrany. Klasyczna celulozowa membrana od Triangle jest powszechnie ceniona za bogatą barwę dźwięku, neutralność oraz kreowanie namacalnego, żywego dźwięku. Dla lepszego rozpraszania dźwięku głośnik doposażono w korektor fazy. Tym samym, głośnik posiada wszystkie kluczowe cechy dla precyzyjnego przetwarzania brzmienia wokali i instrumentów.

GŁOŚNIK NISKOTONOWY
Przetwornik niskotonowy pracuje w zakresie od 45 do 300Hz i opiera sie na klasycznej kombinacji celulozowej membrany oraz gumowego zawieszenia o głębokim wychyle, które zapewnia wytrzymałość i zdolność do wytworzenia wysokiego ciśnienia akustycznego. Tak, aby bas był nie tylko słyszalny, ale także odczuwalny.

Woofer został zaprojektowany tak, aby sprostać każdemu gatunkowi muzyki: od klasyki, przez rock i jazz aż po elektro i hip-hip. Ten głośnik wytrzyma obciążenie basu płynące z dowolnego gatunku muzycznego.

Produkt nowy, zapakowany oryginalnie ze wszystkimi dołączonymi przez producenta akcesoriami. Objęty pełną 5 - letnią gwarancją producenta. 

Specyfikacja techniczna:

Konstrukcja
Konstrukcja 3-drożna
Budowa
Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki
Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe
1x 1cal (2,54cm) TZ209P z tytanową kopułką napędzaną magnesem neodymowym, zabezpieczona metalową siatką
Głośniki średniotonowe
1x 5.25cala (133mm) z celulozową membraną i wypłaszczonym zawieszeniem o skróconym skoku oraz korektorem fazy
Głośniki niskotonowe
1x 5.25cala (133mm) z celulozową membraną i gumowym zawieszeniem o pogłębionym skoku
Bas-refleks
Przód
Membrana pasywna
NIE
Impedancja
6 Ohm
Skuteczność
90dB
Moc ciągła (RMS)
100W
Pasmo przenoszenia
45 - 24.000Hz
INNE
Bas refleks umieszczono z przodu obudowy, aby kolumnę można było dostawić jak najbliżej ściany.
:
Zastosowanie membrany z tytanu w głośniku wysokotonowym niesie za sobą szereg korzyści. Twarda i sztywna powierzchnia metalowej membrany wibruje jednakowo, nie wygina się, nie załamuje, tym samym bardzo trudno ją uszkodzić i nie generuje słyszalnych zniekształceń.
:
Aby poprawić odbiór dźwięku tweeter posiada system kontroli fazy, który redukuje potencjalne zniekształcenia sygnału elektrycznego dostarczanego do głośnika oraz poprawia rozpraszanie dźwięku w pomieszczeniu.
:
Przetwornik niskotonowy pracuje w zakresie od 45 do 300Hz
Wysokość
96.5cm
Szerokość
18.8cm
Głębokość
27.5cm
Waga
14.2kg
Rozpraszanie
Klasyczne
Gwarancja
24 miesiące
5 lat (po zarejestrowaniu na stronie producenta)
Kolor
Czarny
Biały

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Mocne, ofensywne brzmienie Kari jest oczywiste od pierwszych dźwięków, chociaż powoli będziemy się do tego przyzwyczajać, aż wreszcie... po włączeniu kolumn „neutralnych”, one będą wydawać się bez życia, bez dynamiki i detalu, którego nigdy nie brakuje z Kari." zobacz więcej...


Galeria