Triangle Elara LN05 (LN 05) Kolumny podłogowe Hi-Fi z przednim bass refleksem - 2 szt.

Sugerowana cena detaliczna od: 4695.00 zł w zależności od wariantu

Dostępność: w magazynie

Triangle Elara LN05

Elara - wysoka jakość dźwięku nie jest tylko dla elit.

Triangle Elara LN05

Chociaż Triangle jest najlepiej rozpoznawalny jako producent hi-endowych zestawów głośnikowych, to nie zaniedbuje także tańszych segmentów, gdzie może zaoferować technologie opracowane dla kilkunastokrotnie droższych produktów.

Kolumny z linii Elara są uniwersalne i wszechstronne w brzmieniu oraz minimalistyczne w designie. Ich ciepły, łagodny dźwięk połączony z dużą dynamiką sprawi, że każdy gatunek muzyczny zabrzmi bardzo dobrze. Z kolei uniwersalny design z czarną i białą wersją kolorystyczną pozwala wpasować je praktycznie do każdego wnętrza.

Triangle Elara LN05

Każdy detal, proporcje oraz wykończenie serii Elara zostały zaprojektowane tak, aby idealnie wpasowały się w każde wnętrze nie zwracając na siebie nadmiernie uwagi. Elara nie posiada nic, co byłoby zbędne - zarówno na poziomie technologicznym, jak i designerskim. Myślą przewodnią jest twierdzenie: tutaj nie ma miejsca na popisy, forma służy przekazaniu treści.

Triangle Elara LN05

Linia Elara została zaprojektowana z myślą o uniwersalnym systemie nagłośnienia każdego domu. Dlatego sprawdzi się nie tylko w odsłuchu muzyki, ale także przy budowie zestawów do kina domowego, gamingu, czy innych audiowizualnych rozrywek. Dzięki linii subwooferów Thetis i Tales Elara może być konfigurowana w zestawach 5.1, 5.2, 7.1, 7.2. Uzupełnienie o linię głośników sufitowych Secret pozwala na skonfigurowanie systemu kina domowego Dolby Atmos / DTS:X.

Triangle Elara LN05

Aby przygotować projekt akustyczny Elara zaangażowano doń najnowsze zdobycze technologii, które uczyniły z Triangle liderem francuskiego rynku kolumn głośnikowych. Wśród najważniejszych technologii warto wymienić:

  • laserowy system pomiaru zniekształceń Klippela
  • drukarki przestrzenne i narzędzia do budowy prototypów
  • najnowsze oprogramowanie CAD
  • system pomiaru akustycznego MLSSA
  • elektroakustyczny system pomiarowy CLIO

OBUDOWA
Obudowa Elary składa się z płyt MDF o grubości 18mm. Płyta frontowa została pogrubiona do 21mm, tak aby przejąć jak najwięcej energii z pracujących głośników. Wewnętrzne wzmocnienia umieszczono w strategicznych miejscach, tak aby zapobiec wzbudzaniu się niechcianych wibracji, które podkolorowują lub zakłócają przekaz dźwiękowy.

Triangle Elara LN05

Dzięki minimalistycznej stylistyce producent mógł położyć nacisk na jak najlepsze wykończenie obudowy, co objawia się użyciem wysokiej klasy lakieru piano. Mocowania maskownicy zrealizowano za pomocą magnesów, stąd front obudowy nie zakłócają żadne zbędne techniczne otwory.

Ustawienie kolumny w pomieszczeniu znacząco ułatwia przedni bas refleks, który pozwala przysunąć je blisko ścian. Cokół zapewnia stabilność kolumny i odsprzęga ją mechanicznie od podłogi.

Triangle Elara LN05

Jak w przypadku każdej serii Triangle, także Elara otrzymała wysokiej jakości gniazda podłączeniowe. Jest to autorski projekt Triangle'a.

Triangle Elara LN05

GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY

Seria Elara otrzymała zupełnie nowy przetwornik, który opiera się na 25 milimetrowej miękkiej kopułce z jedwabiu. Zapewnia on charakterystyczne, ciepłe brzmienie. Zaprojektowany wyłącznie do używania w jednej serii produktowej, idealnie dopasowany do pasma przenoszenia głośników średniotonowych pozwolił na uproszczenie zwrotnicy, co ma kapitalne znaczenie dla barwy i rozdzielczości wysokich tonów.

Triangle Elara LN05

Układ napędowy zasilany jest magnesem neodymowym i najwyższej jakości cewką, tak aby zapewnić jak najlepszą skuteczność, także gdy kolumny będą współpracować z bardzo tanimi wzmacniaczami.

Najciekawszym elementem tweetera jest rozpraszacz zbudowany wokół membrany. Jest to efekt zaawansowanych badań, które czerpią wprost z wiedzy pozyskanej przy budowie wysokotonowca z serii Magellan i Signature. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i zaawansowanej technologii modelowania komputerowego udało się uzyskać prawdopodobnie najlepszy współczynnik rozpraszania wysokich tonów wśród wszystkich kolumn głośnikowych w tej cenie.

Oznacza to, że Elary mają minimalne wymagania co do sposobu ich ustawienia w pomieszczeniu. Praktycznie zawsze zapewniają właściwy balans tonalny i detaliczność brzmienia. Elara to kolumny dedykowane do osiągania jak najlepszych rezultatów nie w komorach pomiarowych, ale w domowym salonie.

GŁOŚNIK ŚREDNIONISKOTONOWY
Woofery z serii Elara korzystają z nowoczesnej, wklęsłej membrany bez nakładki przeciwpyłowej, co pozwoliło uzyskać bardzo wysoki poziom skuteczności i sztywności, która wydatnie zmniejsza poziom zniekształceń. Materiałem stosowanym do budowy jest jak zawsze w przypadku Triangle włókno celulozowe.

Triangle Elara LN05

Układ napędowy głośnika składa się z podwójnych magnesów ferrytowych, co zapewnia im dużą wydajność w kompaktowej obudowie, a tym samym pozwala na wytworzenie większego ciśnienia akustycznego i zejścia do poziomu basu znanego z subwooferów - według niezależnych pomiarów zejście basu w modelu LN07 sięga 30Hz dla -6dB. Co jest najlepszym wynikiem w tym segmencie cenowym.

Triangle Elara LN05

Produkt nowy, oryginalnie zapakowany, ze wszystkimi akcesoriami producenta. Objęty pełną gwarancją producenta.

Specyfikacja techniczna:

Konstrukcja
Konstrukcja 2.5-drożna
Budowa
Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki
Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe
1x 1cal (254mm) membrana jedwabna otoczona autorskim kołnierzem rozpraszającym, napędzania wysokiej klasy cewką i magnesem neodymowym
Głośniki średniotonowe
1x5.3 cala (135mm) wklęsła membrana z włókien celulozowych z podwójnym układem magnetycznym
Głośniki średnioniskotonowe
1x5.3 cala (135mm) wklęsła membrana z włókien celulozowych z podwójnym układem magnetycznym
Bas-refleks
Przód
Membrana pasywna
NIE
Impedancja
8 Ohm
Skuteczność
90dB
Moc ciągła (RMS)
90W
Pasmo przenoszenia
47 - 22.000Hz
INNE
Obudowa Elary składa się z płyt MDF o grubości 18mm. Płyta frontowa została pogrubiona do 21mm, tak aby przejąć jak najwięcej energii z pracujących głośników.
:
Ustawienie kolumny w pomieszczeniu znacząco ułatwia przedni bas refleks, który pozwala przysunąć je blisko ścian.
:
Woofery z serii Elara korzystają z nowoczesnej, wklęsłej membrany bez nakładki przeciwpyłowej, co pozwoliło uzyskać bardzo wysoki poziom skuteczności i sztywności, która wydatnie zmniejsza poziom zniekształceń.
:
Układ napędowy głośnika składa się z podwójnych magnesów ferrytowych, co zapewnia im dużą wydajność w kompaktowej obudowie
:
Cokół zapewnia stabilność kolumny i odsprzęga ją mechanicznie od podłogi
Wysokość
92.1cm
Szerokość
16.5cm
Głębokość
26.3cm
Waga
13kg
Rozpraszanie
Klasyczne
Gwarancja
24 miesiące
5 lat (po zarejestrowaniu na stronie producenta)
Kolor
Czarny błyszczący
Biały błyszczący

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Brzmienie muzykalne i wszechstronne, słodka średnica, gładka góra, zaskakująco niski i soczysty bas." zobacz więcej...
"Diese konnte mit ihrer forschen Gangart dem sattiefen Bass bei "Acoustica" con den Scorpions quantiataiv mit Boxen der absoluten Spitzenklasse messen ung zeigte " zobacz więcej...
"Sans aucun souci, j’écris, et non avec une certaine joie, que Triangle a réussi son pari avec cette « nouvelle signature’’. Le challenge était risqué et certainement pas facile à mettre en œuvre, mais honnêtement, il y a de quoi adhérer à cette nouvelle voie, et pas qu’un peu ! Ces Elara sont un réel coup de cœur pour bien commencer l’année." zobacz więcej...
"The small Triangle LN01 is cut from the same cloth, neutral but fast, capable to deliver a convincing soundstage. Nevertheless, a subwoofer (such as the Triangle Tales, for example) is necessary to fully enjoy the performance of the LN05" zobacz więcej...
"Excellent performance with a nicely-tailored and linear frequency response and very low distortion" zobacz więcej...
"Les Elara LN05 sont donc des enceintes d'une conception sérieuse et sont fort sympathiques à l'écoute. Avec elle, on ne se prend pas la tête. La musique est restituée avec une bonne énergie et du rythme. Cela fait plaisir." zobacz więcej...


Galeria