Triangle Esprit EZ Antal 40th Kolumny podłogowe Edycja jubileuszowa 40-lecie Triangle - nowe kolory - 2 szt

Sugerowana cena detaliczna od: 14945.00 zł w zależności od wariantu

Dostępność: w magazynie

Triangle Esprit EZ Antal 40th Edycja jubileuszowa - 40th Anniversary Edition - 2 szt

TRIANGLE Electroacoustique to jeden z najstarszych francuskich producentów kolumn dedykowanych do stereo i kina domowego. Już od 40 lat projektuje, konstruuje i nieustannie rozwija swoją ofertę produktową.

Świętując 40 urodziny, francuski producent wypuszcza limitowaną jubileuszową edycję swoich dwóch kultowych modeli: 3-drożnego głośnika podłogowego Antal i 2-drożnego głośnika stojącego Comète 40th Anniversary Edition w 2 nowych kolorach: palisander (santos) i jawor (sycomore).  Eleganckie detale z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota dodatkowo podkreślają elegancję nowych wariantów.

Antal EZ to cieszące się największą popularnością kolumny z serii ESPRIT. Mierzące 1.1m wysokości podłogówki mieszczą w sobie najbardziej zaawansowane technologie Triangle. Wykończone w eleganckim stylu, umieszczone na szklanych postawach.

triangle

Tweeter - własna technologia Triangle

Najnowsze wcielenie przetworników wysokotonowych z kopułką z anodyzowanego kompozytu magnezu w kolorze różowego złota. Wybrano magnez, ponieważ łączy w sobie dwie pożądane cechy: lekkość i sztywność. Ma to zapewnić doskonałą kierunkowość, jednocześnie trzymając w ryzach wszelkie zniekształcenia.

Triangle Esprit Antal 40 EZ

Głośnik średniotonowy

Papierowa membrana użyta w przetworniku średniotonowym pozostaje wierna dziedzictwu Triangle. Marka ta zawsze faworyzowała tę konstrukcję w połączeniu z obwodowym zawieszeniem o krótkim skoku ze względu na precyzyjną i realistyczną reprodukcję głosu. W jubileuszowych modelach wprowadzono jednak nowy materiał – 100% naturalny papier celulozowy. Mówi się, że zastosowane włókno papierowe nie jest poddawane obróbce powierzchniowej, przez co zapewnia naturalny dźwięk bez zabarwienia.

Triangle Esprit Antal 40 EZ

Głośnik niskotonowy

W trójdrożnych głośnikach Atal 40th Anniversary Edition znajdziemy również nowy projekt głośnika basowego. Niezwykle sztywną membranę wykonano w nim z miazgi drzewnej, lnu i włókna węglowego, co w powiązaniu z pokaźnym układem magnetycznym, zapewnia doskonałą kontrolę nad niskimi tonami.

Triangle Esprit Antal EZ

Zwrotnica

Wszystkie komponenty wykorzystane do budowy zwrotnicy zostały skompletowane pod kątem zachowania najwyższej jakości. Dlatego zwrotnice kolumn serii ESPRIT wyposażone są w miedziane cewki o średnicy 1mm oraz kondensatory MET (Metallized Polyester Film).

Triangle Esprit Antal EZ

Wyjątkowe podstawy

Nowa koncepcja szklanych podstaw z perforowaną gumową wkładką absorbującym drgania obudowy to świetne rozwiązanie wspomagające tłumienie pionowych wibracji obudowy. Szklana baza jest wystarczająco szeroka, by zagwarantować poziomą stabilność całej konstrukcji. Funkcjonalność podstawy pozwala ustawić kolumny zarówno na aluminiowych kolcach, jak i gumowych stopkach, aby zapewnić optymalną pracę kolumny na każdym rodzaju powierzchni.

Triangle Esprit Antal EZ

Terminale głośnikowe z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota

Eleganckie wykończenie z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota zostało zastosowane także w listwach głośnika oraz terminalach.

Triangle Esprit Antal EZ

W jubileuszowej edycji zastosowano wysokiej klasy okablowanie inspirowane serią Signature. Kable te wykorzystują dwa izolowane przewody z miedzi beztlenowej z płaszczem z PVC pokrywającym cały kabel, co ma ograniczać wszelkie zakłócenia elektromagnetyczne. Dodatkowo zwrotnice wyposażone są w cewki powietrzne, kondensatory MET i rezystory ceramiczne. Specjalnie zaprojektowane, izolowane zaciski mogą pomieścić kabel o przekroju 5 mm, a także wtyki bananowe z systemem blokującym. Antal 40th umożliwia bi-wiring.

Kolumny dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: palisander (santos) i jawor (sycomore)

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany z kompletem akcesoriów dołączonych przez producenta. 

Specyfikacja techniczna:

BUDOWA
BUDOWA ------
Konstrukcja
3-drożna
Budowa
Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki
Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe
1x 1 cal (25mm) tweeter z kopułką magnezową i korektorem fazy
Głośniki średniotonowe
1x 6.5 cala (165mm) dedykowany głośnik z wyprofilowanym stożkiem z masy celulozowej i z półzawiniętym zawieszeniem wykonanym z unikalnego połaczenia gumy i pianki
Głośniki niskotonowe
2x 6.5 cala (165mm) membrana z masy celulozowej i włókna węglowego z układem napędowym z przewymiarowanego magnesu ferrytowego
Obudowa
Bass-refleks
OBUDOWA
------
Wykończenie obudowy
sycamore (jawor), santos (palisander)
Bas-refleks
Przód
Membrana pasywna
NIE
Podłączenie
Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)
PARAMETRY
------
Impedancja
8 Ohm
Skuteczność
92dB
Moc ciągła (RMS)
140W
Uchwyty w zestawie
NIE
Pasmo przenoszenia
37 - 22.000Hz
Częstotliwość podziału zwrotnicy
3500Hz / 215Hz
INNE
terminale głośnikowe z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota
:
specjalne podstawy ze szkła i gumy
:
minimalna impedancja: 3ohmy
:
moc maksymalna: 240W
Wysokość
109cm
Szerokość
20cm
Głębokość
34.5cm
Waga
29.8kg
Rozpraszanie
Klasyczne
Gwarancja
24 miesiące
5 lat (po zarejestrowaniu na stronie producenta)
Kolor
Blonde sycamore
Santos rosewood

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"(...) z muskularną tak pod względem mocy, jak i wydajności prądowej amplifikacją dostają wiatr w żagle odwdzięczając się nad wyraz energetycznym, świetnie kontrolowanym a przy tym pozbawionym jakichkolwiek oznak nerwowości dźwiękiem. (...) reprezentują również cechy, które leżą u podstaw ich długowieczności – zaraźliwą spontaniczność i żywiołowość, jednak podane ze smakiem i umiarem, co finalnie prowadzi do większego zaangażowania słuchacza." zobacz więcej...
"Kolumny Triangle Antal 40th korzystają z dopracowanego projektu serii Esprit EZ. To wysokiej klasy głośniki Hi-Fi, niemniej jednak High end czuje na plecach ich oddech. Osiągają wysoką jakość przy zachowaniu wciąż przystępnej ceny, która nie powoduje, że głośniki są tylko dla wybrańców. Charakteryzują się dużą otwartością w dźwięku i rozpiętością tonalną. Grają z dużą pewnością siebie i swobodą, szczególnie w średnich tonach." zobacz więcej...
"Podczas odsłuchu wielu różnych utworów, kolumny brzmiały zupełnie bez wysiłku, współgrając z każdym gatunkiem muzycznym, od dobrze nagranego jazzu i akustycznego bluesa, po wysokie dźwięki i bity współczesnej muzyki tanecznej". "Kolumny oferują dźwięk o dużej skali, charakteryzuje je muzykalność i precyzyjne obrazowanie, a ich wykończenie i stylistyka są wyjątkowe." zobacz więcej...
"Ogólnie rzecz biorąc, jubileuszowe Antal 40th to kolumny dopracowane, spójne brzmieniowo i wyrafinowane, które odtworzą bardzo dobrze praktycznie każdy gatunek muzyczny." zobacz więcej...


Galeria