Triangle Signature Delta Audiofilskie kolumny stereo podłogowe klasy Hi-End made in France - 2 szt.

Sugerowana cena detaliczna od: 26995.00 zł w zależności od wariantu

Dostępność: w magazynie

Triangle Signature Delta

Triangle Signature Delta
Signature to kolejna seria, której produkcja odbywa się we francuskim Soissons na specjalnie przygotowanej linii montażowej. Seria łączy w sobie luksusowe wykonanie z majstersztykiem myśli technologicznej Triangle zaczerpniętej wprost z linii Magellan.

Triangle Signature Delta

Aby przygotować projekt akustyczny Signature zaangażowano doń najnowsze zdobycze technologii, które uczyniły z Triangle liderem francuskiego rynku kolumn głośnikowych. Wśród najważniejszych technologii warto wymienić:

  • laserowy system pomiaru zniekształceń Klippela
  • drukarki przestrzenne i narzędzia do budowy prototypów
  • najnowsze oprogramowanie CAD
  • system pomiaru akustycznego MLSSA
  • elektroakustyczny system pomiarowy CLIO

OBUDOWA
Obudowa serii Signature jest zrobiona z 7 płyt HDF, każda o grubości 3mm. Łącznie daje to ścianki z prasowanych płyt o grubości 21mm z boków i 25mm na froncie. Pozwala to znacząco obniżyć wibracje powstające przy pracy przetworników.

Triangle Signature Delta

Wykończenie Signature to klasa sama w sobie. Podkreślenie indywidualnie selekcjonowanych oklein z najpiękniejszymi słojami wymagało wyjątkowych zabiegów. Dlatego producent zdecydował sie na ścięcie szczytu obudowy o 5 stopni, tak aby rzucić jak najwięcej światła na front kolumny. Zabieg ten uwypukla blask siedmiu, w przypadku niektórych modeli nawet dziesięciu warstw lakieru. Podobnie jak w przypadku topowej serii Magellan każda warstwa lakieru jest polerowana przed nałożeniem kolejnej, tak aby starannie dobrana naturalna okleina nie raziła nawet cieniem skazy. Wykończenie Signature jest kosztowne i wymaga mnóstwo czasu. Sam proces przygotowania mahoniowej okleiny trwa 3 tygodnie.

Terminale głośnikowe to produkt własny Triangle'a. Wykonane z wysokiej jakości stopów miedzi zapewniają znakomite przewodnictwo. Zaciski akceptują kable głośnikowe o średnicy nawet 5mm oraz dowolne banany głośnikowe.

Triangle Signatre Delta

Obudowa została wyposażona w autorski system wentylacji opart o bas refleks TWIN VENT, którego zadaniem jest rozpraszanie nadmiernego poziomu ciśnienia akustycznego wytwarzanego przez dwa przetworniki niskotonowe. TWIN VENT pozwala każdemu przetwornikowi pracować bez zakłóceń akustycznych ze strony drugiego. Obniża to poziom szumów przy bas refleksie oraz zapobiega zaburzeniom pracy membrany.

Triangle Signature Delta

SPEC - Single Point Energy Conduction - technologia ograniczająca przenoszenie wibracji ze ścian i podłogi pomieszczenia na kolumny i w odwrotnym kierunku. Jest to możliwe dzięki przesunięciu punktu ciężkości kolumny z cokołu na kolec podpierający front kolumny, który ma zminimalizowaną powierzchnię kontaktu z podłożem. Kolec przejmuje większość wibracji z obudowy i rozprasza je bez przenoszenia na podłogę i ściany, których drżenie może zakłócać pracę kolumny. Technologia ta pochodzi z lutnictwa i jest powszechnie używana w konstrukcjach kontrabasu i wiolonczeli.

GŁOŚNIKI

Tweeter z serii TZ2500 - własna technologia Triangle

Triangle Signature Delta
Głośnik wysokotonowy to jedyny w swoim rodzaju, firmowy produkt od Triangle. Tweeter z serii TZ2500 to najnowsze wcielenie tytanowej kopułki połączone z komorą kompresyjną. Pozwala to zwiększyć skuteczności całej konstrukcji, obniżyć zniekształcenia dźwięku i poprawić rozpraszanie.

Triangle Signature Delta

Założenia projektu głośnika wysokotonowego dla serii Signature pozwoliły na rozwinięcie nowego profilu tuby rozpraszającej wraz ze zmodyfikowanym korektorem fazy. Korektor poszerza zakres rozpraszania wysokich tonów i zapewnia jednolity rozkład natężenia dźwięku w całym pomieszczeniu.

Triangle Signature Delta

Wraz z nowymi elementami tuby i korektora powstał kompaktowy układ napędowy głośnika z super silnym magnesem neodymowym i komorą absorbcyjną. Tył komory został zaprojektowany w celu zatrzymania propagacji fal grających w stronę obudowy, a tym samym redukcji zniekształceń wysokich tonów. Rezultat zastosowanych technologii to bogatyw w naturalne barwy dźwięk bez grama wyostrzeń.

Głośnik został umieszczony w wysuniętej w stosunku do reszty obudowy komorze - jest to autorskie rozwiązanie Triangle, które firma wprowadziła jako pierwsza na rynek w modelu CX2 w roku 1981 roku. Następnie zostało szeroko skopiowane przez innych producentów, niektórzy z nich uczynili nawet z wydzielonej na szczycie komory akustycznej głośnika wysokotonowego element swojego firmowego designu.

Triangle Singature Delta

Głośnik średniotonowy
W stosunku do poprzedniej serii Genese 18.5 centymetrowy kosz głośnika został przeprojektowany, tak aby zapewnić lepsze chłodzenie dla mocniejszej cewki o zwiększonym, podwójnym uzwojeniu.

Triangle Signature Delta

Klasyczna membrana z celulozy, która odpowiada za barwę brzmienia Triangle została wyposażona w wypłaszczone, skrócone zawieszenie praktycznie pozbawione fałdy.

Triangle Signature Delta

Unikalnym rozwiązaniem jest nakładka przeciwpyłowa ukształtowaną w formie korektora fazy w celu uszczelnienia przepływu powietrza z głośnika.

Triangle Signature Delta

Głośnik niskotonowy
Podstawą głośnika niskotonowego jest układ napędowy wyposażony w podwójny magnes, podwójnie nawijaną cewkę i wytrzymałe gumowe zawieszenie w kształcie odwróconej fałdy.

Triangle Signature Delta

Unikalny kształt membrany został opracowany wyłącznie do przetwarzania niskich tonów, podobnie jak kombinacja materiałów: włókna szklanego dla zachowania wysokiego poziomu sztywności oraz celulozy dla zróżnicowania barwy instrumentów.

Triangle Signature Delta

ZWROTNICA
Pierwszym założeniem przy projektowaniu zwrotnicy przez inżynierów Triangle była minimalizacja elementów zwrotnicy, tak aby w jak najmniejszym stopniu wpływać na sygnał wzmacniacza. Nowy system filtrowania separujący tony wysokie i średnie od niskich eliminuje do zera jakąkolwiek emisję fal elektromagnetycznych. Dodatkowo, kolumny zostały zabezpieczone przed przepięciami z sieci elektrycznej.

Wewnętrzne okablowanie kolumny z serii Signature zostało dobrane po wielogodzinnych odsłuchach, tak aby zapewnić założony efekt brzmieniowy. Dodatkowo, kable zamknięto w płaszczach izolacyjnych z polietylenu i PVC.

Triangle Signature Delta

Różnice i podobieństwa między serią Genese i Signature

Podobieństwa - design. Różnice - technologie oraz strojenie dźwięku.

Różnice:


1. Przetwornik wysokotonowy
W przypadku Genese głośnik z membraną tytanową, korektorem fazy, tubą kompresyjną odlaną z kompozytów tworzyw sztucznych. W przypadku Signature głośnik z tytanową membraną, metalowym korektorem fazy, tubą kompresyjną odlaną z aluminium oraz dodatkowo autorską komorą absorbcyjną. Tył komory został zaprojektowany w celu zatrzymania propagacji fal grających w stronę obudowy, a tym samym redukcji zniekształceń wysokich tonów.

2. Przetwornik średniotonowy
W przypadku Genese membrana z włókien celulozy z korektorem fazy. W przypadku Signature membrana z impregnowanych włókien celulozy oraz nakładka przeciwpyłowa w kształcie korektora fazy uszczelniająca głośnik.

3. Przetwornik niskotonowy
W przypadku Genese głośnik złożony z plecionki włókna szklanego. W przypadku Signature budowa typu sandwich złożona aż z trzech warstw. Dwie zewnętrzne membrany zapleciono z włókna szklanego, środkowa to plecionka z włókna celulozowego.

4. Obudowa i jej wykończenie
W przypadku Genese jest to wzmacniana wewnętrznie płyta MDF. W przypadku Signature obudowa składa się z 7 warstw prasowanych płyt HDF, które pokrywane są 12 warstwami lakieru, każdą ręcznie polerowana.

5. Gniazda głośnikowe
W przypadku Signature dedykowane rozwiązanie zaprojektowane i wyprodukowane przez Triangle we Francji. W przypadku serii Genese użyto standardowego rozwiązania. 

6. Zwrotnica
W przypadku Genese oparta o cewki rdzeniowe i kondensatory elektrolityczne, zbudowana na podwójnej kanapkowej płytce drukowanej. W przypadku Signature podzielowna na dwie płytki, z oddzielnymi elementami dla głośnika wysokotonowego, gdzie umieszczono wyłącznie cewki powietrzne oraz kondensatory polipropylenowe. Nowy system filtrowania Signature separujący tony wysokie i średnie od niskich eliminuje do zera jakąkolwiek emisję fal elektromagnetycznych. Dodatkowo, obie serie kolumn zostały zabezpieczone przed przepięciami z sieci elektrycznej.

7. Strojenie i brzmienie
Seria Genese została zestrojona pod kątem dużej dynamiki brzmienia opartej o zaznaczenie skrajów pasma. W przypadku Signature, skraje pasma nadal są podkreślone, ale w stosunku do średnich tonów już praktycznie niezauważalnie, co w połączeniu z czułością słuchu człowieka skierowaną na średnie tony sprawia, że w jej brzmieniu wokale zdecydowanie dominują nad wysokimi i niskimi tonami. Całe pasmo kolumn Signature zazwyczaj mieści się w zakresie +/- 3 decybele.

8. Miejsce produkcji
Seria Genese powstaje w Azji, co pozwala na sprzedawanie jej w bardzo konkurencyjnej cenie, zaś seria Signature jest produkowana we francuskich zakładach Triangle pod Paryżem.

Specyfikacja techniczna:

BUDOWA
BUDOWA ------
Konstrukcja
3-drożna
Budowa
Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki
Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe
1x tweeter 1 calowy (2,54cm) z membraną z tytanu, komorą kompresyjną z aluminium, korektorem fazy
Głośniki średniotonowe
1x7cali (18cm) z membraną z celulozy, cewką o podwójnym uzwojeniu, spłaszczonym zawieszeniu o krótkim skoku
Głośniki niskotonowe
2x7cali (18cm) z membraną typu sandwich łączącą w sobie warstwy włókna szklanego i celulozy, podwójnie nawijaną cewką, podwójnym magnesem
Obudowa
HDF (High Density Fibreboard) - płyta z włóknami drzewnymi o dużej twardości dla poprawy sztywności i wygaszenia drgań
OBUDOWA
------
Bas-refleks
Przód
Membrana pasywna
NIE
Podłączenie
Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)
Impedancja
8 Ohm
Podział pasma
280 / 2700Hz
Skuteczność
92dB
Moc ciągła (RMS)
120W
Pasmo przenoszenia
35 – 20.000Hz
INNE
Obudowa serii Signature jest zrobiona z 7 płyt HDF, każda o grubości 3mm. Łącznie daje to ścianki z prasowanych płyt o grubości 21mm z boków i 25mm na froncie.
:
Wykończenie Signature jest kosztowne i wymaga mnóstwo czasu. Sam proces przygotowania mahoniowej okleiny trwa 3 tygodnie.
:
Obudowa została wyposażona w autorski system wentylacji opart o bas refleks TWIN VENT, którego zadaniem jest rozpraszanie nadmiernego poziomu ciśnienia akustycznego wytwarzanego przez dwa przetworniki niskotonowe.
:
SPEC - Single Point Energy Conduction - technologia ograniczająca przenoszenie wibracji ze ścian i podłogi pomieszczenia na kolumny i w odwrotnym kierunku.
:
Terminale głośnikowe to produkt własny Triangle'a. Wykonane z wysokiej jakości stopów miedzi zapewniają znakomite przewodnictwo. Zaciski akceptują kable głośnikowe o średnicy nawet 5mm oraz dowolne banany głośnikowe.
:
moc maksymalna: 240W
Wysokość
117cm
Szerokość
23.3cm
Głębokość
37.2cm
Waga
33kg
Rozpraszanie
Klasyczne
Gwarancja
24 miesiące
5 lat (po zarejestrowaniu na stronie producenta)
Kolor
Czarny błyszczący
Biały błyszczący
Mahoń błyszczący

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Dostępne wersje wykończeniowe łączą firmową tradycję, współczesną modę i luksus - do wyboru mamy więc ciemny mahoń, czarny i biały, a wszystkie są pokryte lakierem fortepianowym. Dostarczona do testu wersja biała pokazała Triangle w nowej, świeżej odsłonie - mimo pewnych zastrzeżeń co do nadmiaru dekoracji na przedniej ściance, przynajmniej nie rzucają się one w oczy na białym tle." zobacz więcej...
"Brzmienie szczegółowe, ale i prawidłowo zrównoważone, dynamiczne, efektowne z pełną blasku górą pasma i otwartą średnicą." zobacz więcej...
"Przy właściwej wysokości dostałem fantastyczny balans między wglądem w nagranie, oglądem całości i efektem wciągania w wykreowany świat. Francuskie kolumny grają w sposób, który nie spina. Nie są powolne, ich szybkość jest typowa raczej dla konstrukcji tubowych, nie ograniczają dynamiki – są pod tym względem wręcz wzorcowe, a jednak ich dźwięk raczej kołysze niż potrząsa." zobacz więcej...
"Signature Delta lubią grać szeroko i ekstrawertycznie, choć nie zapominają o tym, co ma się dziać na linii bazy. Mamy więc do czynienia z sytuacją, w której między kolumnami lądują wokaliści, perkusja, gitary, bas i co tam jeszcze, a wszystko to jest otoczone morzem innych dźwięków. Źródła pierwszoplanowe można wycinać z powietrza z dużą dokładnością, natomiast cały pokój wypełnia się wibracjami i pogłosem. " zobacz więcej...
"Mocne, kontrolowane, szybkie i dynamiczne granie. "Numer popisowy" Triangli Delta to dynamika. Energetyczny bas, bezpośrednia, bardzo neutralna średnica i mocne wysokie tony nadają brzmieniu francuskich kolumn wyraźnego, jasnego charakteru. " zobacz więcej...
"Add this terrific timing ability to the strong dynamics and impressive resolution and you have speakers that are capable of standing toe-to-toe with the very best of the opposition. Triangle may not be the first name that comes to mind when thinking about five-grand floorstanders, but on this evidence it should be." zobacz więcej...
"This music's character stems from the uilleann pipes, which, powered by elbow-pumped bellows, play continuously at a constant volume. Melodic transients are simulated with ornaments and grace notes, while changes in an arrangement's dynamics are achieved by adding instruments like violin and whistle to double the melody played on the chanter, or melody pipe." zobacz więcej...
"Ein weiterer ist ihre Vielseitigkeit. Ob laut oder leise, wandnah oder frei, kleiner Amp oder Bolide, Jazz oder rock" zobacz więcej...
"Triangle hasn’t taken the easy route with the Signature Delta, either in the development or in making a ‘safe’ bland sound. Instead, Triangle has made a loudspeaker that excels in passion and grace and fire. You get the feeling with this speaker, perhaps more than any other at its price, that you don’t get to choose it, it gets to choose you." zobacz więcej...
"Cette somptueuse colonne profite des derniteres innovations developpees par Triangle." zobacz więcej...


Galeria