Triangle Genese Lyrr Audiofilskie kolumny podłogowe stereo z głośnikiem tubowym i technologiami SPEC oraz Twin-vent - 2 szt.

Sugerowana cena detaliczna od: 15995.00 zł w zależności od wariantu

Dostępność: w magazynie

Genese
Seria Genese to wielokrotnie nagradzana przez recenzentów z polski i zagranicy seria kolumn, która łączy w sobie firmowe technologie Triangle znane z Magellana z niezwykle korzystną ceną. Kolumny linii Genese wręcz eksplodują dynamiką - ich głównym atutem jest żywiołowe i barwne granie, które wniesie posmak koncertowego grania w najbardziej audiofilskie nagranie.

LYRR

Lyrr to topowa kolumna najlepiej sprzedającej się serii Genese. Wyposażona w baterię pięciu przetworników, w tym tubowy wysokotonowy jest w stanie nagłośnić nawet 80 metrów kwadratowych. Super wydajna, powalająca dynamiką oraz siłą wysokich i niskich tonów. Zalecana wyłącznie do dużych pomieszczeń o minimalnym metrażu 30m kw. 

OBUDOWA
Seria Genese wprowadziła nowy sposób wentylacji obudowy za pomocą dwóch bas refleksów połączonych w jednym otworze. Zapewnia to eleganckie wykończenie bez nadmiernego eksponowania dodatkowych wyjść wentylacji. Twin Vent łączy w sobie wyjście dla oddzielnych komór: średniotonowej i niskotonowej.

Obudowę wyposażono w technologię SPEC, znaną z topowych Megallanów. Ogranicza ona przenoszenie wibracji ze ścian i podłogi pomieszczenia na kolumny i w odwrotnym kierunku. Jest to możliwe dzięki przesunięciu punktu ciężkości kolumny z cokołu na kolec podpierający front kolumny, który ma zminimalizowaną powierzchnię kontaktu z podłożem. Kolec przejmuje większość wibracji z obudowy i rozprasza je bez przenoszenia na podłogę i ściany, których drżenie może zakłócać pracę kolumny. Technologia ta pochodzi z lutnictwa i jest powszechnie używana w konstrukcjach kontrabasu i wiolonczeli.

GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY
Genese jest najtańszą serią wyposażoną w odsprzęgany częściowo od obudowy tweeter. Tradycja tego rozwiązani sięga 1981 roku i modelu CX2. Następnie zostało szeroko skopiowane przez innych producentów, niektórzy z nich uczynili nawet z wydzielonej na szczycie komory akustycznej głośnika wysokotonowego element swojego firmowego designu.

Tego typu rozwiązanie zapewnia bardzo dobry balans między kontrolą sposobu w jaki rezonuje przetwornik, a dyfrakcją fal dźwiękowych generowanych przez front obudowy. To zapewnia bardziej detaliczne, trójwymiarowe i realistyczne doznania dźwiękowe.


GŁOŚNIK ŚREDNIOTONOWY
Lekka membrana wykonana z powlekanych włókien celulozowych zapewnia wysoki poziom dynamiki i detaliczności. Nieruchomy korektor fazy poprawia rozpraszanie, zaś zawieszenie na niskostratnej faudzie z impregnowanego płótna. Głośnik wyposażono w odlewany kosz i 10 - centymetrowy układ magnetyczny.

GŁOŚNIK NISKOTONOWY
Niskotonowie to absolutna nowość w kolumnach Triangle, w latach, gdy Genese debiutowało. Membrana to plecionka włókna szklanego. Całość usztywniono nakładką przeciwpyłową.

Kolumny nowe, oryginalnie zapakowane przez producenta, z kompletem fabrycznych akcesoriów. Gwarancja 5 lat po zarejestrowaniu na stronie polskiego dystrybutora. 

Triangle Genese Lyrr

Aby przygotować projekt akustyczny Signature zaangażowano doń najnowsze zdobycze technologii, które uczyniły z Triangle liderem francuskiego rynku kolumn głośnikowych. Wśród najważniejszych technologii warto wymienić:

  • laserowy system pomiaru zniekształceń Klippela
  • drukarki przestrzenne i narzędzia do budowy prototypów
  • najnowsze oprogramowanie CAD
  • system pomiaru akustycznego MLSSA
  • elektroakustyczny system pomiarowy CLIO

Specyfikacja techniczna:

BUDOWA
BUDOWA ------
Konstrukcja
3-drożna
Budowa
Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki
Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe
1x1 cal (2,54cm) tuba TZ2500 wysokotonowa z tytanową kopułką
Głośniki średniotonowe
1x6.5cala (165mm) przetwornik T16EF100SMD1 z papierowej membrany z korektorem fazy
Głośniki niskotonowe
2x6.5cala (165mm) przetwornik T16EF100BMGC1 z membraną zbudowaną z warstw plecionki włókna szklanego
OBUDOWA
------
Bas-refleks
Przód
Membrana pasywna
NIE
Podłączenie
Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)
PARAMETRY
------
Impedancja
8 Ohm
Podział pasma
250/2.300Hz
Skuteczność
92dB
Moc ciągła (RMS)
140W
Pasmo przenoszenia
32 - 20.000Hz
INNE
------
:
Impedancja minimalna (Ohm): 3
:
Obudowę wyposażono w technologię SPEC, znaną z topowych Megallanów. Ogranicza ona przenoszenie wibracji ze ścian i podłogi pomieszczenia na kolumny i w odwrotnym kierunku.
:
Twin Vent łączy w sobie wyjście dla oddzielnych komór: średniotonowej i niskotonowej.
:
Genese jest najtańszą serią wyposażoną w odsprzęgany częściowo od obudowy tweeter. Tradycja tego rozwiązania sięga 1981 roku
Wysokość
133cm
Szerokość
37cm
Głębokość
38.6cm
Waga
30kg
Rozpraszanie
Klasyczne
Gwarancja
24 miesiące
5 lat (po zarejestrowaniu na stronie producenta)
Kolor
Czarny błyszczący
Biały błyszczący

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Lyrry pozostawiły po sobie same miłe wspomnienia. Zdarza się, że kiedy weźmiemy do testu stosunkowo drogi sprzęt, jakoś wcale nam go nie brakuje, gdy przyjdzie czas odesłać go do dystrybutora. Tym razem bardzo bym się ucieszył, gdyby ktoś zadzwonił i powiedział, że transport będzie dopiero za dwa tygodnie i mogę sobie jeszcze posłuchać." zobacz więcej...
"Oczywista zaleta to ponadprzeciętna dynamika i doskonałe oddanie ataku. Priorytetem jest naturalistyczne oddanie mocnych uderzeń, co do pewnego stopnia wiąże się ze skupieniem wybrzmienia w wybranym podzakresie pasma; eteryczności nie ma już zbyt wiele, ale to właściwość z założenia obca temu typowi przetwornika." zobacz więcej...
"It's a sonically very attractive prospect, too. The Lyrr supplies a fine neutral balance with deep and even bass, a dynamic and well-projected midband and a well-integrated top end." zobacz więcej...


Galeria