Triangle Elara LN01 (LN 01) Kolumny podstawkowe Hi-Fi z tylnym bass refleksem - 2szt

Sugerowana cena detaliczna od: 2295.00 zł w zależności od wariantu

Dostępność: w magazynie

Triangle Elara LN01

Elara - wysoka jakość dźwięku nie jest tylko dla elit.

Triangle Elara LN01

Chociaż Triangle jest najlepiej rozpoznawalny jako producent hi-endowych zestawów głośnikowych, to nie zaniedbuje także tańszych segmentów, gdzie może zaoferować technologie opracowane dla kilkunastokrotnie droższych produktów.

Kolumny z linii Elara są uniwersalne i wszechstronne w brzmieniu oraz minimalistyczne w designie. Ich ciepły, łagodny dźwięk połączony z dużą dynamiką sprawi, że każdy gatunek muzyczny zabrzmi bardzo dobrze. Z kolei uniwersalny design z czarną i białą wersją kolorystyczną pozwala wpasować je praktycznie do każdego wnętrza.

Triangle Elara LN01

Każdy detal, proporcje oraz wykończenie serii Elara zostały zaprojektowane tak, aby idealnie wpasowały się w każde wnętrze nie zwracając na siebie nadmiernie uwagi. Elara nie posiada nic, co byłoby zbędne - zarówno na poziomie technologicznym, jak i designerskim. Myślą przewodnią jest twierdzenie: tutaj nie ma miejsca na popisy, forma służy przekazaniu treści.

Triangle Elara LN01

Linia Elara została zaprojektowana z myślą o uniwersalnym systemie nagłośnienia każdego domu. Dlatego sprawdzi się nie tylko w odsłuchu muzyki, ale także przy budowie zestawów do kina domowego, gamingu, czy innych audiowizualnych rozrywek. Dzięki linii subwooferów Thetis i Tales Elara może być konfigurowana w zestawach 5.1, 5.2, 7.1, 7.2. Uzupełnienie o linię głośników sufitowych Secret pozwala na skonfigurowanie systemu kina domowego Dolby Atmos / DTS:X.

Triangle Elara LN01

Aby przygotować projekt akustyczny Elara zaangażowano doń najnowsze zdobycze technologii, które uczyniły z Triangle liderem francuskiego rynku kolumn głośnikowych. Wśród najważniejszych technologii warto wymienić:

  • laserowy system pomiaru zniekształceń Klippela
  • drukarki przestrzenne i narzędzia do budowy prototypów
  • najnowsze oprogramowanie CAD
  • system pomiaru akustycznego MLSSA
  • elektroakustyczny system pomiarowy CLIO

OBUDOWA
Obudowa Elary składa się z płyt MDF o grubości 18mm. Płyta frontowa została pogrubiona do 21mm, tak aby przejąć jak najwięcej energii z pracujących głośników. Wewnętrzne wzmocnienia umieszczono w strategicznych miejscach, tak aby zapobiec wzbudzaniu się niechcianych wibracji, które podkolorowują lub zakłócają przekaz dźwiękowy.

Triangle Elara LN01

Dzięki minimalistycznej stylistyce producent mógł położyć nacisk na jak najlepsze wykończenie obudowy, co objawia się użyciem wysokiej klasy lakieru piano. Mocowania maskownicy zrealizowano za pomocą magnesów, stąd front obudowy nie zakłócają żadne zbędne techniczne otwory.

Triangle Elara LN01

Jak w przypadku każdej serii Triangle, także Elara otrzymała wysokiej jakości gniazda podłączeniowe. Jest to autorski projekt Triangle'a.

Triangle Elara LN01

GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY

Seria Elara otrzymała zupełnie nowy przetwornik, który opiera się na 25 milimetrowej miękkiej kopułce z jedwabiu. Zapewnia on charakterystyczne, ciepłe brzmienie. Zaprojektowany wyłącznie do używania w jednej serii produktowej, idealnie dopasowany do pasma przenoszenia głośników średniotonowych pozwolił na uproszczenie zwrotnicy, co ma kapitalne znaczenie dla barwy i rozdzielczości wysokich tonów.

Triangle Elara LN01

Układ napędowy zasilany jest magnesem neodymowym i najwyższej jakości cewką, tak aby zapewnić jak najlepszą skuteczność, także gdy kolumny będą współpracować z bardzo tanimi wzmacniaczami.

Najciekawszym elementem tweetera jest rozpraszacz zbudowany wokół membrany. Jest to efekt zaawansowanych badań, które czerpią wprost z wiedzy pozyskanej przy budowie wysokotonowca z serii Magellan i Signature. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i zaawansowanej technologii modelowania komputerowego udało się uzyskać prawdopodobnie najlepszy współczynnik rozpraszania wysokich tonów wśród wszystkich kolumn głośnikowych w tej cenie.

Oznacza to, że Elary mają minimalne wymagania co do sposobu ich ustawienia w pomieszczeniu. Praktycznie zawsze zapewniają właściwy balans tonalny i detaliczność brzmienia. Elara to kolumny dedykowane do osiągania jak najlepszych rezultatów nie w komorach pomiarowych, ale w domowym salonie.

GŁOŚNIK ŚREDNIONISKOTONOWY
Woofery z serii Elara korzystają z nowoczesnej, wklęsłej membrany bez nakładki przeciwpyłowej, co pozwoliło uzyskać bardzo wysoki poziom skuteczności i sztywności, która wydatnie zmniejsza poziom zniekształceń. Materiałem stosowanym do budowy jest jak zawsze w przypadku Triangle włókno celulozowe.

Triangle Elara LN01

Układ napędowy głośnika składa się z podwójnych magnesów ferrytowych, co zapewnia im dużą wydajność w kompaktowej obudowie, a tym samym pozwala na wytworzenie większego ciśnienia akustycznego i zejścia do poziomu basu znanego z subwooferów - według niezależnych pomiarów zejście basu w modelu LN07 sięga 30Hz dla -6dB. Co jest najlepszym wynikiem w tym segmencie cenowym.

Triangle Elara LN05

Produkt nowy, oryginalnie zapakowany, ze wszystkimi akcesoriami producenta. Objęty pełną gwarancją producenta.

Specyfikacja techniczna:

Konstrukcja
Konstrukcja 2-drożna
Budowa
Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki
Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe
1x 1cal (254mm) membrana jedwabna otoczona autorskim kołnierzem rozpraszającym, napędzania wysokiej klasy cewką i magnesem neodymowym
Głośniki średnioniskotonowe
1x5.3 cala (135mm) wklęsła membrana z włókien celulozowych z podwójnym układem magnetycznym
Bas-refleks
Tył
Membrana pasywna
NIE
Impedancja
8 Ohm
Skuteczność
89dB
Moc ciągła (RMS)
50W
Pasmo przenoszenia
56 - 22.000Hz
INNE
Obudowa Elary składa się z płyt MDF o grubości 18mm. Płyta frontowa została pogrubiona do 21mm, tak aby przejąć jak najwięcej energii z pracujących głośników.
:
Układ napędowy głośnika składa się z podwójnych magnesów ferrytowych, co zapewnia im dużą wydajność w kompaktowej obudowie
Wysokość
29.1cm
Szerokość
16.5cm
Głębokość
29.1cm
Waga
4.5kg
Rozpraszanie
Klasyczne
Gwarancja
24 miesiące
5 lat (po zarejestrowaniu na stronie producenta)
Kolor
Czarny błyszczący
Biały błyszczący

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Mind you, a lack of soft touch doesn’t seem a huge blot on the Elara LN01A’s character when you consider their positives: the solid, confident and lively nature; the connectivity that goes the extra mile with a phono stage; and the subtle-yet-effective physical design." zobacz więcej...
"I have to be honest and say that I really enjoyed my time with the Elara LN 01’s. They are to my eyes aimed firmly at the lifestyle end of the market and the range including a centre channel version shows they are also aimed towards home theatre use. My guess is that many of them will end up as rear speakers in an all Elara home theatre set-up and I’m positive that they will be more than suitable for that purpose." zobacz więcej...
"À la fois claires et chaleureuses, ces dernières bénéficient d'un beau coffre, qu'elles soient féminines ou masculines. Leur timbre n'en reste pas moins respecté grâce au bon équilibre du registre médium. Même si cela est valable sur le rendu global, en musique comme dans les films, cette petite particularité sonore ajoute une douceur agréable sur les morceaux acoustiques, notamment. Aucune sibilance n'est constatée." zobacz więcej...
"The small Triangle LN01 is cut from the same cloth, neutral but fast, capable to deliver a convincing soundstage. Nevertheless, a subwoofer (such as the Triangle Tales, for example) is necessary to fully enjoy the performance of the LN05" zobacz więcej...


Galeria