Triangle Elara Active LN-05A (LN05A) Aktywne kolumny podłogowe 2x80W z Bluetooth aptX - 2szt.

Sugerowana cena detaliczna od: 6595.00 zł w zależności od wariantu

Dostępność: w magazynie

Triangle Elara Active LN-05A

Elara LN05A

Elara Active Series Triangle
Słuchanie muzyki nigdy nie było prostsze. Głośniki serii Active pozwalają na bardzo szybkie podłączenie zarówno do źródeł muzyki cyfrowej, takich jak komputer, smartfon, tablet, dekoder, telewizor, blu-ray, jak i analogowych, takich jak gramofon.

LN05A

Słuchanie muzyki nie było również nigdy tak wygodne - dzięki aktywnym kolumnom Triangle nie musimy martwić się o zakup właściwego wzmacniacza i okablowania - wszystkie te elementy dostajemy w cenie.

LN05A

Dzięki opcjom equalizacji kolumny można ustawić w praktycznie dowolnym miejscu pomieszczenia - możliwość płynnej regulacji niskich i wysokich tonów pozwoli na uzyskanie optymalnego brzmienia poprzez dopasowanie pracy kolumny do akustyki konkretnego pokoju.

LN05A

Korzystając z powracającej mody na winyl producent zdecydował się stworzyć specjalny gramofon do serii Elara Active, którego design oraz możliwości techniczne idealnie pasują do aktywnych kolumn z tej samej linii. Gramofon jest zaprojektowany i wyprodukowany przez najlepszego europejskiego producenta popularnych gramofonów - markę Pro-Ject.

LN05A

Wszystkie kolumny z linii Elara Active można łączyć z poniższymi urządzeniami:

 • poprzez wejście 2xRCA - odtwarzacze CD, odtwarzacze strumieniowe
 • poprzez wejście 3.5mm AUX - smartfony
 • poprzez wejście gramofonowe - gramofon analogowy
 • poprzez wejście optyczne lub koaksjalne - telewizor, dekoder telewizyjny
 • poprzez Bluetooth - smartfony, tablety, komputer, telewizor
 • poprzez wyjscie RCA - subwoofer aktywny

LN05A

Kolumny serii Elara Active zostały oparte o obudowy oraz przetworniki znane z wielokrotnie nagradzanej linii Elara. Przetworniki połączono z dedykowanymi wzmacniaczami o mocy 80W na kanał, których charakterystykę producent perfekcyjnie dopasował do specyfiki użytych przetworników.

LN05A

Dzięki temu kolumny charakteryzują się dynamicznym, zrywnym brzmieniem z łagodnymi, ciepłymi wysokimi tonami i mocno wysuniętymi do przodu wokalami. Całość kojarzy się z klasyczną, analogową prezentacją dźwięku, co pozwala na wielogodzinny bezproblemowy odsłuch także na wysokich poziomach głośności.

OBUDOWA
Obudowa serii Active składa się z płyt MDF o grubości 18mm. Płyta frontowa została pogrubiona do 21mm, tak aby przejąć jak najwięcej energii z pracujących głośników. Wewnętrzne wzmocnienia umieszczono w strategicznych miejscach, tak aby zapobiec wzbudzaniu się niechcianych wibracji, które podkolorowują lub zakłócają przekaz dźwiękowy.

Dzięki minimalistycznej stylistyce producent mógł położyć nacisk na jak najlepsze wykończenie obudowy, co objawia się użyciem wysokiej klasy lakieru piano. Jak w przypadku każdej serii Triangle, także Active otrzymała wysokiej jakości gniazda podłączeniowe. Jest to autorski projekt Triangle'a.

LN05A


GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY
Seria Elara Active otrzymała przetwornik znany serii Elara. Opiera się on na 25 milimetrowej miękkiej kopułce z jedwabiu. Zapewnia on charakterystyczne, ciepłe brzmienie. Zaprojektowany wyłącznie do używania w jednej serii produktowej, idealnie dopasowany do pasma przenoszenia głośników średniotonowych pozwolił na uproszczenie zwrotnicy, co ma kapitalne znaczenie dla barwy i rozdzielczości wysokich tonów.

Układ napędowy zasilany jest magnesem neodymowym i najwyższej jakości cewką, tak aby zapewnić jak najlepszą skuteczność, także gdy kolumny będą współpracować z bardzo tanimi wzmacniaczami.

Najciekawszym elementem tweetera jest rozpraszacz zbudowany wokół membrany. Jest to efekt zaawansowanych badań, które czerpią wprost z wiedzy pozyskanej przy budowie wysokotonowca z serii Magellan i Signature. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i zaawansowanej technologii modelowania komputerowego udało się uzyskać prawdopodobnie najlepszy współczynnik rozpraszania wysokich tonów wśród wszystkich kolumn głośnikowych w tej cenie.

Oznacza to, że Elary mają minimalne wymagania co do sposobu ich ustawienia w pomieszczeniu. Praktycznie zawsze zapewniają właściwy balans tonalny i detaliczność brzmienia. Elara to kolumny dedykowane do osiągania jak najlepszych rezultatów nie w komorach pomiarowych, ale w domowym salonie.

GŁOŚNIK ŚREDNIONISKOTONOWY
Woofery Elara Active korzystają z nowoczesnej, wklęsłej membrany bez nakładki przeciwpyłowej, co pozwoliło uzyskać bardzo wysoki poziom skuteczności i sztywności, która wydatnie zmniejsza poziom zniekształceń. Materiałem stosowanym do budowy jest jak zawsze w przypadku Triangle włókno celulozowe.

Układ napędowy głośnika składa się z podwójnych magnesów ferrytowych, co zapewnia im dużą wydajność w kompaktowej obudowie, a tym samym pozwala na wytworzenie większego ciśnienia akustycznego i zejścia do poziomu basu znanego z subwooferów.

Produkt oryginalnie zapakowany z kompletem akcesoriów dołączanych przez producenta. Objęty 24 miesięczną gwarancją. 

Aby przygotować projekt akustyczny Active zaangażowano doń najnowsze zdobycze technologii, które uczyniły z Triangle liderem francuskiego rynku kolumn głośnikowych. Wśród najważniejszych technologii warto wymienić:

 • laserowy system pomiaru zniekształceń Klippela
 • drukarki przestrzenne i narzędzia do budowy prototypów
 • najnowsze oprogramowanie CAD
 • system pomiaru akustycznego MLSSA
 • elektroakustyczny system pomiarowy CLIO

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Specyfikacja techniczna:

Konstrukcja
Konstrukcja 2.5-drożna
Budowa
Aktywna (nie wymaga wzmacniacza)
Przetworniki
Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe
1x 1cal (254mm) membrana jedwabna otoczona autorskim kołnierzem rozpraszającym, napędzania wysokiej klasy cewką i magnesem neodymowym
Głośniki średnioniskotonowe
1x5.3 cala (135mm) wklęsła membrana z włókien celulozowych z podwójnym układem magnetycznym
Obudowa
Pogrubiony MDF
OBUDOWA
------
Wykończenie obudowy
Wysokiej klasy lakier matowy
Bas-refleks
Przód
Membrana pasywna
NIE
PARAMETRY
------
Skuteczność
90dB
Moc ciągła (RMS)
80W
Uchwyty w zestawie
NIE
Pasmo przenoszenia
47 - 22.000Hz
Bluetooth
TAK
Wejście optyczne
1
Wejścia koaksjalne
1
Wejścia 2xRCA liniowe
1
Wyjście subwooferowe
TAK pojedyncze
Regulacja głośności
TAK
aptX
TAK
Zasilanie
Sieciowe
Pilot
TAK
Wysokość
90cm
Szerokość
16.5cm
Głębokość
26.3cm
Waga
27.3kg
Rozpraszanie
Klasyczne
Gwarancja
24 miesiące
Kolor
Czarny
Biały

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Estetyczne i starannie wykonane. Wbudowany wzmacniacz oferujący nienaganną dynamikę i efektowny, masywny i nisko schodzący bas. Przejrzysta i dźwięczna góra oraz wciągająca stereofonia." zobacz więcej...
"En conclusion, les enceintes colonnes Triangle Elara LN05A nous ont séduits par leur élégance, par le fait de se comporter comme un petit système Hi-Fi en pouvant être raccordées à un certain nombre de sources, tant analogiques que numériques, ainsi que par les résultats sonores très agréables qu'elles procurent." zobacz więcej...


Galeria