Triangle Esprit EZ Comete 40th Kolumny podstawkowe Edycja jubileuszowa 40-lecie Triangle - nowe kolory - 2 szt

Sugerowana cena detaliczna od: 7445.00 zł w zależności od wariantu

Dostępność: w magazynie

Triangle Esprit EZ Comete 40th Kolumny podstawkowe Edycja jubileuszowa - 40th Anniversary Edition - 2 szt

TRIANGLE Electroacoustique to jeden z najstarszych francuskich producentów kolumn dedykowanych do stereo i kina domowego. Już od 40 lat projektuje, konstruuje i nieustannie rozwija swoją ofertę produktową.

Świętując 40 urodziny, francuski producent wypuszcza limitowaną jubileuszową edycję swoich dwóch kultowych modeli: 3-drożnego głośnika podłogowego Antal i 2-drożnego głośnika stojącego Comète 40th Anniversary Edition w 2 nowych kolorach: palisander (santos) i jawor (sycomore).  Eleganckie detale z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota dodatkowo podkreślają elegancję nowych wariantów.

Triangle Esprit Comete 40

Comete to jeden z najpopularniejszych modeli kolumn Triangle. Pomimo kompaktowych rozmiarów zapewnia brzmienie porównywalne do uzyskiwanego przy pomocy dużych kolumn podłogowych. To świetny kompromis dla tych, którzy mają do zagospodarowania niewiele przestrzeni: Comete idealnie nadają się do pomieszczeń mniejszych niż 25 metrów kwadratowych.

Triangle Esprit Comete 40

Najważniejsze cechy:

  • 1-calowy tweeter z kopułką z różowego złota i anodyzowanego kompozytu magnezu.
  • 6.5-calowy przetwornik średnioniskotonowy z papieru celulozowego o niskiej wadze i wysokiej wytrzymałości
  • przedni, podwójny bass-reflex
  • terminale głośnikowe z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota
  • zwrotnica z miedzianymi cewkami o średnicy 1mm i kondensatorami MET (Metallized Polyester Film)
  • możliwość umieszczenia na dedykowanych stojakach (dostępne oddzielnie)

Tweeter - własna technologia Triangle

Najnowsze wcielenie przetworników wysokotonowych z kopułką z różowego złota i anodyzowanego kompozytu magnezu. Wybrano magnez, ponieważ łączy w sobie dwie pożądane cechy: lekkość i sztywność. Ma to zapewnić doskonałą kierunkowość, jednocześnie trzymając w ryzach wszelkie zniekształcenia.

Triangle Esprit Comete 40 EZ

Głośnik średnioniskotonowy

Papierowa membrana użyta w przetworniku średniotonowym pozostaje wierna dziedzictwu Triangle. Marka ta zawsze faworyzowała tę konstrukcję w połączeniu z obwodowym zawieszeniem o krótkim skoku ze względu na precyzyjną i realistyczną reprodukcję głosu. W jubileuszowych modelach wprowadzono jednak nowy materiał – 100% naturalny papier celulozowy. Mówi się, że zastosowane włókno papierowe nie jest poddawane obróbce powierzchniowej, przez co zapewnia naturalny dźwięk bez zabarwienia.

Triangle Esprit Comete 40 EZ

Głośnik Comète dzięki przestrzennemu dźwiękowi i niesamowitej jakości uwiódł już parę pokoleń audiofili. W dwudrożnych Comète naturalny papier celulozowy w głośniku średniotonowym / basowym połączono z magnesem oraz zawieszeniem dostosowanym do szerszego pasma przenoszenia. Dzięki temu wokale są niezwykle czyste i szczegółowe, a niskie częstotliwości wyraziste.

Zwrotnica

Triangle Esprit Comete EZ

Wszystkie komponenty wykorzystane do budowy zwrotnicy zostały skompletowane pod kątem zachowania najwyższej jakości. Dlatego zwrotnice kolumn serii ESPRIT wyposażone są w miedziane cewki o średnicy 1mm oraz kondensatory MET (Metallized Polyester Film).

Terminale głośnikowe z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota

Triangle Esprit Comete 40 EZ

Wśród załączonych akcesoriów znajdziemy dwa zestawy kolców odsprzęgających, z czego jeden jest oczywiście w kolorze różowego złota. Oprócz możliwości regulacji wysokości jest on wyposażony w nakrętki zabezpieczające do delikatnych powierzchni, takich jak dywany. Drugi jest gumowy i nadaje się do twardych, gładkich podłóg. Eliminują one niepożądane wibracje, pozostawiając czystą jakość brzmienia.

comete 40

Możliwość umieszczenia na stojakach

Jubileuszowa edycja zawiera również opcjonalny, dedykowany Comète stojak głośnikowy S04. Głośniki Comète przykręcone do niego, zyskują większą sztywność, odseparowanie natomiast odbywa się wtedy u podstawy standów. Główna część może być również dociążona balastem, aby lepiej pochłaniać wibracje. Do stojaków także dołączono dwa zestawy kolców odsprzęgających. Kable głośnikowe mogą być poprowadzone dyskretnie z tyłu standu.

Dostępne oddzielnie, dedykowane stojaki głośnikowe wyniosą kolumny na jeszcze wyższy poziom zachowując nieskazitelny wygląd i wszelkie walory brzmieniowe. 

stojak triangle

W jubileuszowej edycji zastosowano wysokiej klasy okablowanie inspirowane serią Signature. Kable te wykorzystują dwa izolowane przewody z miedzi beztlenowej z płaszczem z PVC pokrywającym cały kabel, co ma ograniczać wszelkie zakłócenia elektromagnetyczne. Dodatkowo zwrotnice wyposażone są w cewki powietrzne, kondensatory MET i rezystory ceramiczne. Specjalnie zaprojektowane, izolowane zaciski mogą pomieścić kabel o przekroju 5 mm, a także wtyki bananowe z systemem blokującym. 

comete 40

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany z kompletem akcesoriów dołączonych przez producenta. 

Specyfikacja techniczna:

Konstrukcja
Konstrukcja 2-drożna
Budowa
Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki
Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe
1x 1 cal (25mm) tweeter z serii TZ2500 - tytanowa kopułka połączona z komorą kompresyjną z wykorzystaniem nowego profilu tuby rozpraszającej i zmodyfikowanego korektora fazy
Głośniki średnioniskotonowe
1x 6.5 cala (165mm) dedykowany głośnik z wyprofilowanym stożkiem z masy celulozowej i z półzawiniętym zawieszeniem wykonanym z unikalnego połaczenia gumy i pianki
Obudowa
Bass-Reflex
Bas-refleks
Przód
Membrana pasywna
NIE
Impedancja
8 Ohm
Skuteczność
90dB
Moc ciągła (RMS)
90W
Uchwyty w zestawie
NIE
Pasmo przenoszenia
47 - 22.000Hz
Częstotliwość podziału zwrotnicy
3500Hz
INNE
terminale głośnikowe z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota
:
możliwość umieszczenia na dodatkowych stojakach
:
podwójny bass-reflex
:
moc maksymalna: 160W
Wysokość
40cm
Szerokość
20cm
Głębokość
32.40cm
Waga
8.8kg
Rozpraszanie
Klasyczne
Gwarancja
24 miesiące
5 lat (po zarejestrowaniu na stronie producenta)
Kolor
Blonde sycamore
Santos rosewood

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
" Wyraziste, szybkie i bezpośrednie, z bardzo dobrą rozdzielczością." zobacz więcej...
"Wciąż jest szybko, wciąż jest świeżo, wciąż jest przyjemnie lekko i naturalnie. Muzyka tętni życiem i wciąga. Różnica między wersją zwykłą a rocznicową sprowadza się, najkrócej mówiąc, do tego, że z tej drugiej Francuzi wycisnęli więcej jakości. Po prostu." zobacz więcej...
"Dynamika i swoboda bez natarczywości. Przekonująca, gęsta barwa bliskiej średnicy, soczysty, dobrze prowadzony bas, czysta, niewyostrzona góra."" zobacz więcej...
"Wyrafinowany styl gry determinuje przede wszystkim rozbudowana i nasycona średnica, która sprawnie łączy gęstość tonalną z detalicznością oraz jedwabistą gładkością. Soprany są obecne, acz nie krzykliwe, zaś bas - stosunkowo pełny i zdecydowany. Do tego dochodzi precyzyjne obrazowanie, rozrośnięta scena dźwiękowa i ogólna przejrzystość. Czy naprawdę czegoś więcej potrzeba do kompletnego szczęścia...?" zobacz więcej...
"(...)Kolumny oferują żywe, dynamiczne granie, niezwykle wciągające, o średnicy przykuwającej uwagę ilością detali. Góra pasma jest jedwabiście gładka, wyrafinowana i naturalna, a zarazem udało się uniknąć w niej ostrości. (...) miłośnicy muzyki akustycznej uznają te kolumny za wysublimowane. (...)" zobacz więcej...
"(...)to kolumny o pięknym wykończeniu, które dzięki ciepłemu i angażującemu brzmieniu zdobędą serca wielu słuchaczy. Kolumny nie tylko w pełni odzwierciedlają oświadczenie marketingowe Triangle, że zostały zaprojektowane z myślą o dostarczaniu emocji, ale też są godne kontynuowania dziedzictwa najlepszych kolumn tej marki. (...) więc jeżeli poszukujesz trochę bardziej romantycznego, wciągającego brzmienia to są to kolumny dla Ciebie. Nie mam cienia wątpliwości, że są bardzo dobre i gorąco je polecam." zobacz więcej...


Galeria