Triangle Borea BRA1 (BRA-1) Głośniki surround/modułowe z Dolby Atmos moduł - 2szt

Sugerowana cena detaliczna od: 2245.00 zł w zależności od wariantu

Dostępność: w magazynie

Triangle Borea BRA1 (BRA-1) Głośniki surround/modułowe z Dolby Atmos moduł - 2szt

Borea to nagradzana seria skierowana do użytkowników, którzy szukają dźwięku szybkiego, precyzyjnego z dużą ilością detali, a przy tym nowoczesnego i na tyle neutralnego, że będzie pasował do każdego wnętrza. Dwudrożna BRA1 jest ostatnim elementem serii i może być używana zarówno jako głośnik surround lub jako kanał pionowy, na przykład w konfiguracji Dolby Atmos. Oprócz tego w linii Borea znajdziemy także trzy kolumny podłogowe: BR07, BR08 i BR09, dwie kolumny podstawkowe: BR02 oraz BR03, a także kolumnę centralną BRC01. Zbuduj z Triangle potężny system kina domowego w konfiguracji od 3.1.2 do 9.2.4 i ciesz się czystym, dynamicznym i przestrzennym dźwiękiem.


Oprócz tego w linii Borea znajdziemy także trzy kolumny podłogowe: BR07, BR08 i BR09, dwie kolumny podstawkowe: BR02 oraz BR03, a także kolumnę centralną BRC01. Kompletny system Triangle Borea pozwala zbudować z Triangle potężny system kina domowego w konfiguracji od 3.1.2 do 9.2.4 i cieszyć się czystym, dynamicznym i przestrzennym dźwiękiem.  

WSZECHSTRONNOŚĆ ZASTOSOWANIA

Dzięki regulowanej zwrotnicy kolumny BRA1 mają szerokie zastosowanie. Można je wykorzystać jako:

- pionowe efekty 3D / kanał w warsie wysokości, jako głośniki Dolby Atmos

Głośniki Atmos BRA1 umieszczamy pod kątem na górze głównych głośników frontowych, wykorzystując zasadę odbicia fali dźwiękowej („up-firing”). Dzięki temu uzyskujemy nowy pionowy wymiar dźwięku przestrzennego 3D. W konfiguracji Atmos BRA1 można umieścić na głośnikach BR03, BR07, BR08 i BR09  z serii Borea

- efekty poziome / dyspersja bezpośrednia

Korzystając z dedykowanego systemu mocowania głośniki BRA1 umieszczamy w pomieszczeniu na tylnych lub bocznych ścianach. Dzięki ukośnemu przodowi, BRA1 pozwalają na precyzyjne kierowanie fal dźwiękowych bezpośrednio w kierunku słuchacza (dyspersja bezpośrednia).

BUDOWA GŁOŚNIKA  BRA1
Aby zapewnić brzmieniową spójność, głośniki BRA1 wykorzystują te same przełomowe technologie, które znajdziemy w całej serii Borea. 
 

Głośnik wysokotonowy z technologią EFS (Efficient Flow System) 
 
Opiera się na połączeniu jedwabnej kopułki z 25-milimetrowym tweeterem z membraną średniotonową z papieru celulozowego i firmowym dwubiegunowym korektorem fazowy, który ma pomagać w wyrównaniu tonów i równomiernej dyspersji. 
System EFS (Efficient Flow System) redukuje efekt kierunkowości, co pozwala na stworzenie szerszego optymalnego pola akustycznego, tak aby wszystkie osoby znajdujące się w pomieszczeniu mogły czerpać jednakową przyjemność z odsłuchu. Cewka jest napędzana neodymowym magnesem z systemem chłodzenia, aby uzyskać większą stabilność przy wysokich poziomach głośności.
Głośnik średniotonowy z celulozy 
 
16-centymetrowy przetwornik średniotonowy pochodzi z wyższej serii Esprit EZ i oferuje wspaniały otwarty dźwięk, z którego słynie marka Triangle. Przeprojektowany profil stożka ma większy poziom sztywności, dzięki czemu rozszerzono pasmo przenoszenia. Membrana to w dalszym ciągu 100% naturalna celuloza, bez żadnej obróbki powierzchniowej, co pozwala uniknąć podbarwień częstotliwości pośrednich i transponuje wokale z idealnym wyrównaniem tonalnym. 
 
Podobnie jak w Esprit głośnik średniotonowy wyposażono w zawieszenie o odwróconej fałdzie i krótkim skoku, które starannie modeluje ruch membrany, tak aby uniknąć jakichkolwiek zniekształceń m.in. przy odtwarzaniu  ludzkiego głosu. 
DWUKIERUNKOWA ZWROTNICA
Aby przezwyciężyć kierunkowość wysokich częstotliwości, na tylnym terminalu umieszczono przełącznik, który umożliwia wybór ustawienia zwrotnicy: liniowe do bezpośredniego rozpraszania efektów poziomych lub w górę do kompensacji strat związanych z pośrednim rozpraszaniem pionowych efektów 3D. 
 
SYSTEM DVAS:  NEUTRALNOŚĆ I CZYSTOŚĆ DŹWIĘKU
Na podstawie przeprowadzonych badań, do serii Borea wprowadzono opatentowany system pochłaniania wibracji przetwornika DVAS (Driver Vibration Absorption System), a jego zastosowanie wydatnie redukuje podkolorowanie dźwięku. Zastosowanie pianek EVA w strategicznych punktach oraz MDFu w wewnętrznych wzmocnieniach nie tylko usztywnia obudowę, ale także zmniejsza drgania konstrukcji i pochłania niechciane wibracje generowane przez ruch przetworników basowych. 

Głośniki BRA1 tak jak pozostałe modele z serii są dostępne w czterech różnych wykończeniach: czarnym, białym. jasnym dębie i orzechu.  Wszystkie głośniki z gamy Borea mają estetyczną, magnetyczną maskownicę, na której nie widać widocznych wstawek ani śrub. 
  

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Specyfikacja techniczna:

Konstrukcja 2-drożna
Budowa Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe 1x 1cal (254mm) membrana jedwabna z systemem EFS, korektorem fazy, napędzania wysokiej klasy cewką i magnesem neodymowym
Głośniki średniotonowe 1x6.3cal (1x160mm)
Bas-refleks Brak
Membrana pasywna NIE
Impedancja 8 Ohm
Skuteczność 89dB
Moc ciągła (RMS) 80W
Uchwyty w zestawie TAK
Pasmo przenoszenia 90–22000Hz
: Dolby Atmos
: Maskownica mocowana na magnesy
Wysokość 18.3cm
Szerokość 20.6cm
Głębokość 30cm
Waga 3.58kg
Rozpraszanie Klasyczne
Gwarancja 24 miesiące
Gwarancja 5 lat (po zarejestrowaniu na stronie producenta)
Kolor (główny) Biały
Kolor (główny) Light Oak
Kolor (główny) Black Ash
Kolor (główny) Walnut

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Te wydajne i przystępne cenowo kolumny kina domowego są przyjemne dla oka, łatwe w wysterowaniu i łatwe do ustawienia. Brzmienie jest muzykalne, dynamiczne i spójne. W tej cenie nie znajdziecie nic lepszego." zobacz więcej...


Galeria