Triangle Magellan Cello Kolumny podłogowe audiofilskie hi-end made in France - 2 szt

Sugerowana cena detaliczna od: 55500.00 zł w zależności od wariantu

Dostępność: brak w magazynie

Triangle Magellan Cello

Triangle Magellan Cello

Megallan to jedna z najlepiej rozpoznawalnych hi-endowych serii kolumn na świecie. Produkowana ręcznie we Francji, pokryta 12 warstwami lakieru. Od momentu rozpoczęcia konstruowania do czasu uzyskania końcowego efektu wykonano ponad 1000 projektów topowego modelu Grand Concert.

Triangle Magellan Concerto


TECHNOLOGIE

Triangle Magellan Cello

SPEC - Single Point Energy Conduction - technologia ograniczająca przenoszenie wibracji ze ścian i podłogi pomieszczenia na kolumny i w odwrotnym kierunku. Jest to możliwe dzięki przesunięciu punktu ciężkości kolumny z cokołu na kolec podpierający front kolumny, który ma zminimalizowaną powierzchnię kontaktu z podłożem. Kolec przejmuje większość wibracji z obudowy i rozprasza je bez przenoszenia na podłogę i ściany, których drżenie może zakłócać pracę kolumny. Technologia ta pochodzi z lutnictwa i jest powszechnie używana w konstrukcjach kontrabasu i wiolonczeli.

Triangle Magellan Concerto

RPC - system poprawiający zgodność fazową głośników. Technologia realizowana za pomocą komputerowej optymalizacji zwrotnicy oraz firmowym filtrom na zwrotnicy głośnikowej. System filtrowania oparto o wysokiej klasy elementy: niskoindukcyjne ceramiczne rezystory, polipropylenowe kondensatory


OBUDOWA
Wykończenie obudowy to naturalna okleina, selekcjonowana pod kątem jakości, kolorystyki oraz wzoru. 12 warstw lakieru, każda z nich po wyschnięciu jest polerowana przed nałożeniem kolejnej.

Triangle Magellan Cello

Według filozofii Triangle, obudowa odgrywa główną rolę w dbałości o jakość dźwięku. Szczególnie dotyczy to średnich i niskich tonów, na które wibracje obudowy mają największy wpływ. Dzięki optymalnej kalkulacji litrażu obudowy do powierzchni przetworników, kolumny z serii Magellan potrafią zejść w niezależnych pomiarach nawet do 28Hz w zakresie +/- 3dB.

Obudowa serii Magellan została przebadana za pomocą laserowego akcelerometra pod kątem wzbudzanych przez głośniki niskotonowe wibracji, a następnie usztywniona w strategicznych miejscach. Najważniejszą kwestią dla konstruktorów obudowy był fakt, aby to przetworniki kolumny, a nie jej obudowa lub ściany generowały dźwięk o określonej częstotliwości, co podkoloryzowałoby oryginalny balans tonalny. Aby temu zapobiec, obudowa posiada skomplikowany system gęstego ożebrowania wewnętrznego.

Triangle Magellan Cello

Gniazda podłączeniowe wykonano z czystej miedzi, a następnie pokryto grubą warstwą złota, aby zapewnić perfekcyjną przewodność prądową i zabezpieczenie antykorozyjne przez całe życie kolumny.


GŁOŚNIKI

Triangle Magellan Cello

Tweeter TZ2900
Tweeter TZ2900 to kombinacja najnowszej generacji mechaniki i rzemieślnictwa najwyższego sortu. Wprowadzenie do produkcji nowego tweetera zostało poprzedzone szerokimi symulacjami bazującymi na 40 różnych rodzajach kształtów tuby. Głównym celem testów było połączenie wysokiej skuteczności z szerokim zakresem rozpraszania.

Triangle Magellan Cello

Triangle Magellan Cello

Kształt TZ2900 narodził się jako efekt komputerowego modelowania, które idealnie połączyło mechaniczne i akustyczne walory głośnika tubowego. Pomiary wskazują, że końcowy rezultat to znacząco poprawione rozpraszanie, szczególnie dla częstotliwości powyżej 15.000Hz, co jest osiągnięciem unikalnym na skalę światową.

Triangle Magellan Cello


Aby zapobiec zniekształceniom pracy tweetera przy najniższej przetwarzanej przezeń skali dźwięku producent zastosował specjalnie zaprojektowany kontr-odbornik. Składa się nań tunel wykonany z tytanu, uzupełniony materiałem wygłuszającym, który redukuje zwrotne fale akustyczne generowane przez membranę tweetera. Zlokalizowany u szczytu membrany korektor fazy ogranicza zniekształcenia i reguluje przetwarzanie wyższych częstotliwości.

Triangle Magellan Cello

Aby wszystkie elementy głośnika wysokotonowego zgrały się ze sobą perfekcyjnie, w ramach komputerowych symulacji zestawiano ze sobą rozmaite warianty każdego z podzespołów, aż do osiągnięcia finalnego, zadowalającego efektu. Jest nim tweeter, który w praktyce odsłuchowej nie generuje jakichkolwiek zniekształceń, a przy tym zapewnia olbrzymi zapas dynamiki, płynność oraz miękkość reprodukcji.

Triangle Magellan Cello

Średniotonowy T16GM
T16GM to kulminacja doświadczeń i wielu lat rozwoju koncepcji szerokopasmowego przetwornika średnich tonów. Efektem jest głośnik, który oferuje najwyższej klasy brzmienie w zawrotnym paśmie od 70 do 4000Hz.

Triangle Magellan Cello
Średnie tony to najważniejszy element audiofilskiego przekazu muzycznego, dlatego Triangle zdecydowało się na otwarcie najbardziej zaawansowanego projektu badawczego związanego właśnie z głośnikiem średniiotonowym. W przypadku tego przetwornika skupiono się na projekcie zawieszenia, profilu oraz komponentów membrany. Do pomiaru głośników użyto laserowych przyrządów Klippel.

Triangle Magellan Cello
Membrana posiada nowy profil określany jako "przyrastający". Zgodnie z tradycją, najlepszym doświadczeniem oraz wiedzą inżynierów Triangle'a, membranę wykonano z włókien celulozowych. Nowe zawieszenie membrany zawiera impregnowane włókna lateksowe formowane w kształt dwóch połówek fali sinusoidalnych. Rozwiązanie to opracowano w porozumieniu z firmą Hutchinson, która słynie z budowania technologii dla: lotnictwa, kolei, budownictwa oraz wojska. Rozwiązanie to skutecznie ogranicza nieliniową pracę membrany przy kluczowych dla odsłuchu częstotliwościach na przełomie 1000Hz.

Triangle Magellan Cello

Super lekka membrana średniotonowa pozwala osiągnąć najlepszy efekt końcowy - szybką reakcję impulsową, minimalizację czasu zatrzymania głośnika i brak podkolorowań. W centralnym punkcie membrany zainstalowano korektor fazy wykonany z lekkiego polipropylenu pokrytego lateksem. Zapobiega on wirom aerodynamicznym tworzącym się na środku membrany oraz redukuje nieregularności pracy głośnika, gdy pracuje on na skrajach swojego pasma przenoszenia. Ponadto, poprawia rozpraszanie wyższej średnicy.

Triangle Magellan Cello
Aby poprawić wydajność i liniowość napędu głośnika przeprojektowano profil elementów biegunowych tak, aby poprawić przepływ pola magnetycznego przez cewkę. W końcu, skupiono uwagę na redukcji ogólnego poziomu zniekształceń poprzez poprawienie rozpraszania ciepła. W tym celu zaczerpnięto rozwiązania znane z chłodzenia procesorów - zbudowano linie transmisji ciepła LHSTM 2, która wyprowadza je między cewkę a kosz głośnika. Dzięki zaaplikowaniu tego rozwiązania udało się osiągnąć 10% poprawą odprowadzania ciepła w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań. Głośnik został wyposażony w specjalne zaciski do kabli sygnałowych, aby nie zakłócały przepływu powietrza wokół głośnika.

Niskotonowiec T21GM
Założeniem przy konstruowaniu niskotonowców było przetwarzanie częstotliwości granicznych na poziomie 28 - 35Hz bez słyszalnych zniekształceń. Podobnie jak w przypadku głośnika średniotonowego, prace rozpoczęto od symulacji rozmaitych rozwiązań mechanicznych i akustycznych, tak aby uzyskać przetwornik jak najbardziej uniwersalny, gotowy do zastosowania w obudowach o rozmaitej kubaturze.

Triangle Magellan Cello
Aby sprostać wymaganiom nowej serii zdecydowano się odrzucić wszystkie dotychczas używane podzespoły i skupić się na przeprojektowaniu układu cewki, magnesów oraz kosza głośnika. Membrana ukształtowana w stożek to zupełnie nowy sandwich o nazwie SVA (od Sandwich Verre Alvéolaire).

Triangle Magellan Cello

Jej kanapkowa struktura zawiera dwie warstwy włókna szklanego, które otaczają wzmacniający materiał strukturalny z celulozy. Układ napędowy składa się z podzespołów wykonanych z najwyższej klasy specjalnych stopów metali oraz elementów magnetycznych, co poprawia siłę i homogeniczność pola magnetycznego.

Triangle Magellan Cello
4-warstwowa cewka zapewnia liniową pracę z dokładnością do 7mm. Z przetwornika średniotonowego zaczerpnięto system chłodzenia LHSTM 2 oparty o linię transmisji ciepła, podobną jak w przypadku procesorów. Zastosowanie LHSTM 2 pozwoliło na uzyskanie zdolności do przenoszenia mocy na poziomie 200W przez pojedynczy głośnika niskotonowy bez szans na jakiekolwiek uszkodzenie.

Triangle Magellan Cello
Dzięki badaniom rozwojowym, kosz z odlewanego aluminium został znacząco poprawiony pod kątem mechanicznych właściwości takich jak wygłuszenie pracy głośnika oraz sztywność. Dzięki temu praca membrany pozostaje niezakłócona nawet przy największych wychyłach. Z kolei ramiona kosza zostały opracowane tak, aby zapewnić jak najlepsze chłodzenie cewki. Głośnik został wyposażony w specjalne zaciski do kabli sygnałowych, aby nie zakłócały przepływu powietrza wokół głośnika oraz nie poluzowały się przy jego ekstremalnej pracy.

Triangle Magellan Cello

Triangle Magellan Cello

Aby przygotować projekt akustyczny Signature zaangażowano doń najnowsze zdobycze technologii, które uczyniły z Triangle liderem francuskiego rynku kolumn głośnikowych. Wśród najważniejszych technologii warto wymienić:

  • laserowy system pomiaru zniekształceń Klippela
  • drukarki przestrzenne i narzędzia do budowy prototypów
  • najnowsze oprogramowanie CAD
  • system pomiaru akustycznego MLSSA
  • elektroakustyczny system pomiarowy CLIO

Specyfikacja techniczna:

BUDOWA
BUDOWA ------
Konstrukcja
3-drożna
Budowa
Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki
Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe
1xTZ2900 (1calowy - 2,54cm kopułka tytanowa z tubą kompresyjną, komorą wygłuszającą i korektorem fazy) w układzie bipolarnym
Głośniki średniotonowe
1x T16GMF100-THG06 (6-calowy - 16cm ultralekka membrana z włókien celulozowych z korektorem fazy, autorskim zawieszeniem i linią transmisji ciepła LHSTM 2) w układzie bipolarnym
Głośniki niskotonowe
2x T21GM-MT10-THG06 (8-calowy - 21cm z membraną typu sandwich w kształcie stożka, 4 warstwową cewką, linią transmisji ciepła LHSTM 2)
Obudowa
Obudowa z MDF ze skomplikowanym system gęstego ożebrowania wewnętrznego
OBUDOWA
------
Wykończenie obudowy
MDF wykończony fornirem lub lakierowany na wysoki połysk. każda wersja posiada 12 warstw lakieru
Bas-refleks
Przód
Membrana pasywna
NIE
Podłączenie
Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)
PARAMETRY
------
Impedancja
8 Ohm
Podział pasma
400 / 2.800Hz
Skuteczność
91dB
Moc ciągła (RMS)
200W
Pasmo przenoszenia
35 - 20.000Hz
INNE
moc maksymalna: 350W
:
max SPL: 112dB
:
impedancja minimalna: 3 Ohm
Wysokość
113.8cm
Szerokość
42.3cm
Głębokość
37.1cm
Waga
34kg
Rozpraszanie
Klasyczne
Gwarancja
24 miesiące
5 lat (po zarejestrowaniu na stronie producenta)
Kolor
Czarny błyszczący
Biały błyszczący
Mahoń błyszczący

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"W Cello niskie tony są idealnie splecione ze średnicą, z rytmem, z akcją, a przy tym mają niesamowite - jak na taką dynamikę - rozciągnięcie. Połączenie pełnej kontroli i pięknej konturowości z substancją najniższych rejestrów, znane tylko z nielicznych, najdroższych kolumn. Cello nie mają jeszcze ich potęgi, ale zasadniczy charakter już tak. " zobacz więcej...
"Bas w wykonaniu Cello bardzo przypadł mi do gustu. Jest równy, mocny, prężny i kontrolowany. Potrafi uderzyć twardo, zawarczeć struną kontrabasu lub rozciągnąć welon wokół organów. I schodzi naprawdę nisko. Skierowane do przodu otwory bas-refleksu zestrojono z wyczuciem i jedynie sporadycznie przypominają o swojej obecności. Trudno przecenić tę umiejętność." zobacz więcej...
"The Triangle Magellan Cello is a well-built, beautifully finished speaker that made music come alive in my room. It can play loud with very little power, and can provide a visceral listening experience for those who prefer a close perspective on the music. " zobacz więcej...


Galeria